• Współpraca
 • O nas
 • Polityka Prywatności
 • Reklama
  reklama Anywhere
  Anywhere .


  Galowe podsumowanie rekordowego roku

  2016-03-10
  Z początkiem lutego, jak co roku w doborowym towarzystwie przedstawicieli biznesu lotniczego oraz samorządowców reprezentujących zarówno woj. podkarpackie, jak i jego największe miasta, rzeszowskie lotnisko podsumowało minione 12 miesięcy działalności.

   

  5 lutego w eleganckich wnętrzach Hotelu Bristol w Rzeszowie odbyła się Gala zwieńczająca rok 2015. Atmosfera była doniosła, a powody ku temu bardzo wyraźne – rekordowy ruch pasażerski na poziomie ponad 645 tys. obsłużonych podróżnych (czyli o ponad 7% więcej niż rok wcześniej) oraz prawie 300% wzrost w ruchu cargo, bowiem rok 2015 zakończył się efektownym wynikiem niemal 4,5 tys. ton towarów obsłużonych w Jasionce.

  PrezesZgromadzonych przywitał Stanisław Nowak – prezes rzeszowskiego lotniska, swoje wystąpienia prezentowali również wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak, wicemarszałek województwa podkarpackiego Bogdan Romaniuk oraz przedstawiciel rzeszowskiego ratusza. Po podsumowaniu roku przez Łukasza Sikorę, kierownika Zespołu Marketingu i Rozwoju Połączeń w Porcie Lotniczym „Rzeszów-Jasionka”, w trakcie którego pokazane zostały wyniki lotniska oraz jego najważniejsze inwestycje, przyszedł czas na wręczenie wyróżnień podmiotom, które w szczególny sposób przyczyniły się do sukcesu rzeszowskiego portu lotniczego.

  Wyróżnienia w kategorii Linie Lotnicze oraz Sprzedaż Biletów Lotniczych przypadły w udziale Polskim Liniom Lotniczym LOT za rekordowy wynik ponad 155 tys. pasażerów na trasie Rzeszów – Warszawa oraz Ryanairowi za blisko 400 tys. podróżnych na wszystkich trasach.

  Biura podróży Why Not Fly?, eTravel i Fly Away Travel otrzymały nagrody za wyniki sprzedażowe biletów lotniczych, natomiast w kategorii Loty Czarterowe wyróżniono biuro Nowa ITAKA oraz Centrum Usług Turystycznych Rzeszów.

  Wyróżnienia za Przewozy Cargo powędrowały do linii Rusłan International oraz operatora Chapman-Freeborn, dzięki którym w Rzeszowie mogły lądować jedne z największych maszyn frachtowych na świecie: Boeing 747 oraz An-124 Rusłan.

  Podkreślić należy jednak udział wszystkich gości w całorocznym wyniku lotniska, o czym wspomniał prezes Portu Lotniczego „Rzeszów-Jasionka” przy okazji podziękowań. Otrzymali je od Stanisława Nowaka przedstawiciele zarówno przewoźników lotniczych, touroperatorów, biur podróży, jak i firm spedycyjnych i logistycznych wraz ze służbami lotniskowymi i mundurowymi, a także sami pracownicy lotniska.

  Szczególne podziękowania dotyczyły zaś partnerów Gali, którymi w tym roku byli: województwo podkarpackie, Waimea Holding, Premium Mobile oraz Signal Iduna.

   

  źródło fot.: Port Lotniczy „Rzeszów-Jasionka”

   

  Galeria
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere