Słownik Postaci Siłownianych

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Chodzenie na siłownie, a w moim przypadku zmuszanie się do siłowni, okazało się również ośrodkiem badań nad postaciami odwiedzającymi mury świątyni sportu. Postanowiłem w dzisiejszym felietonie przedstawić wam wyniki moich obserwacji w postaci słownika postaci siłownianych.

Koks

Typowy osobnik zasiedlający każdą siłownię. Charakteryzują go nad wyraz duże mięśnie całego ciała. Obserwując go, włącza się w tobie współczucie, bo oczami wyobraźni widzisz bidulka, jak sobie nie radzi przy najprostszych czynnościach np. odbieranie telefonu, ściąganie t-shirtu, albo jedzenie nożem i widelcem. Przy każdych ćwiczeniach jęczy, jakby go zarzynali.

Typowa dziunia koksa

Życiowa partnerka Koksa, która również jest nieodłącznym elementem krajobrazu. Charakteryzują ją czarne legginsy podkreślające świeżo zoperowane pośladki, wypukłe usta, przerost mięśni piersiowych, wymawianie płaskich samogłosek, a także guma do żucia, która dodaje animuszu w siłownianej dżungli.

Dżolero

Siłowniany przystojniak. Facet jest tak ładny, że nawet najbardziej zagorzałemu heterykowi oko zawiśnie na nim niczym złamana ręka na temblaku. Jak przechodzi przez siłownie, to masz wrażenie, że świat dookoła przyśpiesza, a on sunie w slow motionjak na filmie rozwiewany wiatrem z wentylatorów. Charakterystyczny u niego jest rzut okiem to na prawo, to na lewo, tak aby każdy zauważył, że już wszedł.

Janusz

Typowy przedstawiciel nowej fali mężczyzn lubiących letnią porą koszulkę „żonobijkę” (*tzw. „bokserka”) i sandały ze skarpetkami. Chodzi po siłowni z ręcznikiem na szyi, trochę poćwiczy, ale zazwyczaj zgrywa ważniaka i zagaduje Koksa, pokazując wszystkim, że on go zna osobiście. Charakterystyczne dla niego jest duży mięsień piwny i dresy z bazaru od Zdziśka, co to z „więzienia” wyszedł przed tygodniem.

Ja, czyli Everyman

Typowy przedstawiciel nowomody„be trendy, be fit”, który nienawidzi siłowni i marzy o pizzy pepperoni z wielką dolewką coli, kanapą z IKEI pod dupą i polarowym kocem, który uwędzi tłuszczyk na brzuchu.

Autor

Jakub Firewicz – aktor „jeszcze” młodego pokolenia. Po latach wyczekiwania, że zagra Hamleta, z nudów „odkopał” Petera Sellersa i Monty Pythona i stwierdził, że jego miłością jest komedia. Dotychczas znany głownie widzom teatralnym, szerszej widowni pokazał się biorąc udział w produkcjach Juliusza Machulskiego „Next -ex” – Teatr TV oraz filmach „Ambassada” i „Volta”. Stanowił również wielobarwne tło w wielu polskich serialach. Jest w trakcie pisania swojego debiutanckiego scenariusza filmowego, który ma zmienić obliczę polskiej komedii – przynajmniej takie jest założenie :-)

Przeczytaj również

Nasze magazyny

Reklama

[instagram-feed]

Reklama