Elly Tess, czyli smutna dziewczyna

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Elly Tess – wokalistka, pisarka i smutna dziewczyna. Artystka, która idealnie wpisuje się w klimat współczesnej muzyki popularnej, której nośnym tematem ostatnio staje się smutek wpisany w życie młodych kobiet. Tess zadebiutowała 5 listopada singlem “sad girl”. Kim jest młoda artystka i czy ma szansę na międzynarodowy rozgłos?

Elly Tess, pochodzi z Łodzi, ale mieszka i tworzy w Stanach Zjednoczonych. “sad girl”, jej pierwszy oficjalny singiel powstał we współpracy z Hotelem Torino. Pod enigmatycznym pseudonimem kryją się znani polscy producenci – Patryk Kumór i Dominic Buczkowski, którzy pracowali m.in. z Dawidem Kwiatkowskim, Dodą, Soblem czy Sanah. Za ich największy sukces z pewnością można uznać “Superhero” – piosenkę, z którą Viki Gabor wygrała w 2019 roku
Eurowizję Junior.

“sad girl” wpisuje się w trend romantyzowania i estetyzacji dziewczęcego smutku. Utwór opowiada o trudnych doświadczeniach związanych z rozstaniem i złamanym sercem. Emocjonalny i szczery tekst autorstwa Tess idealnie rezonuje z minimalistycznym, nowoczesnym brzmieniem. “sad girl” to bardzo zgrabna kompozycja z radiowym potencjałem, łącząca melancholię z melodyjnością. Wokal Tess, delikatny i dziewczęcy nadaje utworowi dodatkowej lekkości, efemeryczności, ulotności.

Do “sad girl” powstał również wideoklip zrealizowany w Los Angeles. I o ile jego fabuła nie jest nad wyraz skomplikowana, to bardzo ciekawe wątki pojawiają się w samej warstwie wizualnej. Stylizacja, a przede wszystkim makijaż Tess – rozmazany makijaż przypominający łzy – przywołują na myśl Courtney Love z okładki “Live Through This”, albumu Hole wydanego w 1994 roku. Motyw dziewczęcego smutku wraca, uobecnia się we współczesnej muzyce popularnej, zarówno w wizerunku rozpoznawalnej na całym świecie Olivii Rodrigo jak i debiutującej Elly Tess. Dziewczęcy smutek jest uniwersalny, choć sama Love, zarzucając Rodrigo plagiat, mogłaby się z tym nie zgodzić.

Smutne dziewczyny pewnym krokiem wkraczają do mainstreamu. Czy Elly Tess będzie jedną z nich? Możliwe. “sad girl” to dopiero pierwszy krok. Jaki będzie następny? Niedługo się przekonamy.

 

Autorka: Antonina Rostowska

Zdjęcia: Mat. pras.

Reklama

#SHEkNEWs

AUTORSKIE KOSMETKI MACIEJA ZIENIA Marka Maciej Zień wprowadziła na rynek