ANYWHERE          TV

Fashion Revolution Polska w kontrze do czarnego piątku: rozmowa z Zosią Zochniak

grafika_lajw

W tym roku Fashion Revolution Polska po raz kolejny wyraźnie i dobitnie mówi “dość” nadprodukcji, nadkonsumpcji i marnotrawstwu. Sprzeciwiamy się sztucznemu napędzaniu potrzeb przez nachalne wyprzedaże oraz wątpliwym, zmanipulowanym okazjom cenowym, które często wcale nimi nie są.

Przeciwstawiamy się kulturze jednorazowości i wyzysku w modzie, szczególnie w czasie między czarnym piątkiem i cyber poniedziałkiem.

W najbliższy piątek, 26 listopada o godzinie 18:00 na instagramowym kanale Fashion Revolution Polska https://www.instagram.com/fash_revpoland/ odbędzie się spotkanie na żywo z Zosią Zochniak.

 

Zosia jest pomysłodawczynią i współzałożycielką projektu UbraniaDoOddania.pl, w którym zamienia niepotrzebne ubrania Polaków na darowizny finansowe dla przeszło 100 organizacji charytatywnych. Prowadzi firmę, której celem jest walka z marnowaniem i utylizowaniem odzieży używanej, poprzez autorski system sortowania i wprowadzania do ponownego obiegu otrzymywanej od użytkowników odzieży używanej. Od 2018 roku wraz ze swoim zespołem uratowała ponad 500 ton niepotrzebnych ubrań, dając im drugie życie. Zosia Zochniak o cyrkularności w branży mody wie bardzo wiele i chętnie dzieli się zdobytymi wiedzą oraz doświadczeniem.

 

Prowadzone przez Zosię konto @ubrania_do_oddania jest źródłem wiedzy dotyczącej branży mody, odpowiedzialnego konsumowania ubrań. Buduje świadomość na temat wpływu mody na jakość życia, zagadnień mody cyrkularnej. Gosia Przewalska z Fashion Revolution Polska wraz z Zosią zwiedzi jej nowo otwarty w warszawskiej Galerii Mokotów butik cyrkularny i porozmawia o największych wyzwaniach rynku odzieży używanej.

 

Przeprowadzająca rozmowę Gosia Przewalska od kilku lat prowadzi bloga (midimalizm.pl), którego głównym celem jest podpowiadanie, co zrobić z rzeczami, których już nie używamy.

 

Fashion Revolution Polska jest częścią międzynarodowej organizacji założonej w Wielkiej Brytanii po tragicznych wydarzeniach w kompleksie fabrycznym Rana Plaza w Bangladeszu, gdzie w kwietniu 2013 r. zginęło ponad 1100 pracowników fabryki odzieżowej, a kolejne 2500 odniosło obrażenia.

Fashion Revolution Polska jest jednym z najprężniej rozwijających się oddziałów organizacji na świecie. Najważniejszą misją organizacji jest edukacja, popularyzowanie transparentnego łańcucha dostaw i zachęcanie firm z branży odzieżowej do wprowadzenia etycznych standardów i zrównoważonego rozwoju.

Share this post

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

PROPONOWANE