Łukasz Jemioł Wiosna-Lato 2019

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Grecka kolorystyka, inspiracja malunkami z holenderskiej porcelany, wszystkie odcienie niebieskości i najgorętsze trendy sezonu — tak pokrótce można by opisać najnowszą kolekcję Łukasza Jemioła na sezon wiosna-lato 2019. Projektant zaprezentował sylwetki, które od razu chce się założyć na siebie i przywołać nadchodzące lato.

W tym sezonie tendencje przenikają się ze sobą, tworząc modowy tygiel pełen kontrastów, sprzeczności, ale też i bardzo subtelnych, kobiecych fasonów i tkanin. Łukasz Jemioł sięgnął w swojej kolekcji po trendy, które znajdują się w obu grupach, tworząc przy tym propozycje, które zdecydowanie będziemy nosić dłużej niż tylko jeden wiosenno-letni sezon. Kolorystyka tej kolekcji nie zaskakuje, bo Jemioł przyzwyczaił nas już do swojej ulubionej palety kolorów. Jasne odcienie, w których króluje biel, błękity, jasne beże i pudrowe róże zawsze sprawdzą się podczas letnich miesięcy i zawsze poradzą sobie pośród przejściowych neonów, soczystych odcieni, czy palety kolorów ziemi, która w tym sezonie mocno zaznacza swoją obecność. Kolory zaprezentowane na wybiegu przywodzą na myśl wakacje w słonecznej Grecji, w której biel przenika się ze wszystkimi odcieniami niebieskiego, a gdzieniegdzie widać klasyczne i jakże eleganckie połączenie granatu ze złotem. Te ostatnie widać w nieco bardziej konkretnych, wieczorowych kreacjach projektu Łukasza Jemioła.

Dzienne zestawy, które już od samego patrzenia pozwalają poczuć letnią bryzę i ciepłe promienie słońca to z kolei mieszanka najmodniejszych tendencji nadchodzących miesięcy. Nie brakuje romantyzmu, który króluje obecnie także u największych projektantów mody. Zwiewne sukienki, spódnice, delikatne bluzeczki i plecione nakrycia głowy, które nadają stylizacji ponadczasowego charakteru, w kolekcji Łukasza Jemioła, romantyzm prezentuje się w swoim najlepszym wydaniu. Projektant zestawia go z innym mocnym trendem tego roku, kowbojskimi fasonami. Buty kowbojki, kapelusze i denim to jednoznaczne inspiracje Dzikim Zachodem, który w tym sezonie wkracza na wszystkie ulice najmodniejszych miast. Długie białe kozaki już dawno przestały być kojarzone z tandetą i szturmem wkroczyły do najgorętszych zestawień obuwniczych. W połączeniu z romantyczną sukienką i nakryciem głowy tworzą wiosenny zestaw, obok którego trudno przejść obojętnie. W kolekcji Jemioła moda vintage przeplata się z eksperymentami typu tie-dye, które słusznie typowane były na jeden z największych trendów 2019 roku. Być może trzymacie jeszcze  koszulki i sukienki z lat 90, na których kolory artystycznie się przenikają i tworzą unikatowe wzory na tkaninie. Jeśli nie, to Łukasz Jemioł zapełni Wasze szafy również i tym modnym akcentem w postaci oversizowej, wygodnej tuniki z wiązaniem.

 Kobiece sylwetki Łukasza Jemioła nie zaskakują kształtami, a ubrania nie przywodzą na myśl modowych eksperymentów z formą i krojem. Jemioł zaprojektował kolekcję do noszenia od zaraz, z której można stworzyć proste, praktyczne zestawy. Od razu można spakować je do wakacyjnej walizki. Nie brakuje kobiecości i subtelności, ale też towarzyszą im bardziej nowoczesne sylwetki, w których króluje jeans, oversize i komfortowe kroje. Ażurowe dekoracje na wybiegu korespondowały z ażurowymi materiałami, świętujące w tym sezonie swój wielki powrót. Całość przywodziła na myśl letnią podróż do sylwetek z lat 70-tych i 80-tych. Ludowa sielskość, styl boho i romantyzm przeplatał się z konkretnym charakterem kowbojek i denimu. Widoczną inspiracją pozostały inspirujące malarskie akcenty, które Jemioł zaczerpnął z pięknych holenderskich waz i porcelany. Nic więc dziwnego, że patrząc na tę kolekcję, od razu chce się głośno wykrzyknąć: lato, przybywaj!

 

Zdjęcia: Filip Okopny

Autor

Malwina Wawrzynek – pasjonatka i analityk mody. Redaktor, stylista, kolorysta i baczny obserwator tego, co w modzie było, jest i będzie. Połówka duetu Malwa&Michał – projektu, który ma na celu promowanie rzetelnej wiedzy o rynku, trendach i mechanizmach związanych z modą. Jest typem naukowca, wiedzę o modzie czerpie więc studiując publikacje, pokazy, trendy i otoczenie. W krakowskiej Artystycznej Alternatywie wykłada analizę kolorystyczną, ponieważ wie, że kolor i moda zawsze idą w parze. Choć najczęściej wybiera czerń, zagadnienia barwy nie mają dla niej żadnych tajemnic. Współpracuje z poczytnymi tytułami oraz instytucjami branży mody. Przyznaje, że w pracy jest niemal 24/7, bo według niej moda nigdy nie śpi.

Przeczytaj również

Nasze magazyny

Reklama

[instagram-feed]

Reklama