ANYWHERE          TV           REDAKCJA

#SHEkNEWs

4IG-min

AKTYWIŚCI KLIMATYCZNI NA POKAZIE LOUIS VUITTON

Aktywiści klimatyczni z Extinction Rebellion przejęli wybieg pokazu Louis Vuitton w czasie Paris Fashion Week. Manifest miał na celu zwrócenie uwagi branży modowej na problemy środowiskowe i kryzys klimatyczny. Na banerze, który niosła protestująca aktywistka z międzynarodowego ruchu obywatelskiego przeciwko zmianom klimatycznym, która wtargnęła na wybieg, możemy przeczytać “Nadkonsumpcja = wymieranie”. Extinction Rebellion i Friends of the Earth oraz Youth For Climate wydali oświadczenie w ramach protestu, w którym przyznali, że w całą inicjatywę było zaangażowanych trzydzieści osób, z czego dwie zostały aresztowane.

#moda #społeczne

OTWÓRZ OCZY”

Akcja “Otwórz oczy” to kampania społeczna zwracająca uwagę na problem ubóstwa menstruacyjnego. Z badań przeprowadzonych przez twórców akcji wynika, że już co piąta kobieta nie jest w stanie zapewnić sobie środków higienicznych w czasie menstruacji. Jest to również brak bezpiecznych miejsc, w których kobieta może zutylizować zużyty tampon lub podpaskę. Do ubóstwa menstruacyjnego zaliczamy także brak możliwości edukacji na temat miesiączki, higieny i kwestii zdrowotnych z nią związanych. Akcja została zainicjowana przez Okresową Koalicję i polega na tym, że każdy użytkownik Instagrama, może wrzucić na swój profil zdjęcie w czerwonej opasce na oczy i podpisać je za pomocą #podpaskizaopaski. Za każde takie zdjęcie Koalicja wyśle do potrzebującej kobiety lub dziewczyny paczkę podpasek. 

#społeczne

ADELE WYDAJE NOWY ALBUM

Artystka Adele, znana z hitowych utworów jak “Hello”, “Someone like you” oraz “Rolling in the deep” zapowiedziała nowy album “30”, opowiadający o jej najbardziej burzliwym okresie w życiu. Premiera nowej płyty będzie miała miejsce 19 listopada tego roku. Jest to ekscytująca wiadomość dla fanów, ponieważ od 2015 roku czekali na nowy album artystki, czas oczekiwania na krążek umili singiel “Easy On Me” promujący płytę.

#kultura

Share this post

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

PROPONOWANE