Creative – gdzie audio spotyka się z video i daje radę!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Dostaliśmy ostatnio do testów redakcyjnych zestaw audiowizualny od jakże przemiłej firmy Creative. Ucieszyliśmy się serdecznie, zwłaszcza redaktor, który, szczęście w nieszczęściu, częstokroć musi komunikować się z zespołem przez kamerkę i na słuchawce, gdyż ekipa rozproszona jest po całej PL i tego rodzaju udogodnienia są kwestią to be or not to be czy coś takiego. Cóż to zatem było i jak wypadło?

Audio

Otóż tak, pierwsze do testów zostały wzięte słuchawki Creative Sound Blaster Jam V2. Jest to wersja rozwojowa strasznie popularnych onegdaj słuchawek Kriejtiwa, które zawsze cieszyły jakością i zaskakiwały ceną. Jakże zatem sprawiały się one w walce z trudami home office’u? Po pierwsze – bardzo dobrze. 

Creative słusznie poszedł w koncepcję – nikt nie ma wejścia mini jack w niczym – więc mamy tu słuchawki ładowane przez usb, a słuchane przez bluetooth. Plusy – brak kabli, możliwość chodzenia i pokazywania współpracownikom swojej tężyzny fizycznej, a także chodzenia do toalety bez konieczności uciekania od jakże ciekawych treści konferencyjnych. Minusy – brak, nie ma co gadać, jest to technologia teraźniejszości, a jeśli w dodatku mamy aż 22 godziny działania na jednym ładowaniu to, jak wszyscy, będziemy je ładować co trzy dni, bo nie wpadniemy na to, żeby zrobić to w międzyczasie. Ładuje się na szczęście całkiem sprawnie, więc nie powinno być problemów. 

Słuchawki są świetnie wykonane, leciutkie, nie męczą głowy i faktycznie ucho po ich zdjęciu nie boli (chyba, że ktoś wpadł na genialny pomysł, żeby w nich spać to rano może odczuwać dziwnego rodzaju odsłuchawkowanie). I, co bardzo istotne, słuchawki mają wbudowaną aktywną technologię redukcji szumów, dzięki czemu nawet modlitwy sąsiadek czy imprezy studenckie w Waszym skromnym apartamentowcu, nie wpłyną na jakość korzystania ze słuchawek. Super sprawą jest także możliwość podłączenia dwóch urządzeń, co by np. przełączać się pomiędzy telefonem a komputerem bez konieczności podłączania i odłączania, podłączania i odłączania, i tak w nieskończoność. Same słuchawki możemy dostać za ok. 160-190 zł, co jest całkiem przystępną ceną za oferowaną jakość. Audio – na plus!

Video

Przejdźmy zatem do video. Creative Live! Cam Sync 1080p to najnowsza kamerka singapurskiej firmy, nastawiona na nowe wyzwania świata post-pandemicznego. Posiada szerokokątny obiektyw Full HD z polem widzenia 77 stopni. Co to oznacza w praktyce? Będzie widać Was i to, co jest bo Waszych bokach w jakości HD. 

Jeśli nie posiadacie wspomnianych wyżej słuchawek, kamerka ma także wbudowany cyfrowy mikrofon, który sprawdza się poprawnie, ale nie posiada wszystkich zalet, które można by przypisać mikrofonom przy słuchawkach. 

Dzięki specjalnemu uchwytowi, możemy również obrócić naszą kamerkę 360 stopni w poziomie i 30 w pionie, a także dobrać do niej uniwersalny statyw i zrobić sobie salę konferencyjną np. na pralce, jeśli starczy nam kabelka. Wyświetla obraz zazwyczaj w 30 FPS-ach (dla niewtajemniczonych – tak jak normalnie się ludzi widzi mniej więcej), co jest jak najbardziej w porządku. Dzięki niej nasi współpracownicy będą mogli dokładnie obejrzeć naszą kolekcję transformersów, którą dumnie prezentujemy na naszej półeczce w biurze. A przecież – po to żeśmy to kupili, prawda? Kupimy ją za ok. 200 zł, więc też nie ma tragedii, a nie musimy już polegać na jakże wspaniałych kamerkach komputerowych, gdzie możemy sobie pogadać jak ziemniak z ziemniakiem. Albo plama z plamą, jak kto woli. WIDEŁO – na plus.

Luksus w przystępnej cenie

…a mianowicie Sound BlasterX Katana, nawiązujący do niosących niegdyś postrach i zachwycających doskonałością i estetyką wykonania japońskich mieczy. Co warto zauważyć jako pierwszą i podstawową rzecz – Katana jest bardzo eleganckim urządzeniem. Soundbar pięknie prezentuje się zaraz pod ekranem i nadaje całości wyrafinowany i atrakcyjny wygląd. 60 mm sprawia, ze naprawdę pasuje do wszystkich konfiguracji, u mnie natomiast świetnie łączy się z monitorem podczas grania na konsoli. 

W praktyce natomiast…jest bardzo dobrze. Naprawdę, listwa przekroczą oczekiwania jak na sprzęt w tej cenie. System głośników z pięcioma przetwornikami i najwydajniejszy w rodzinie Creative’a układ DAC sprawia, że dźwięk pochodzący z Katany (sic!) jest głęboki i realistyczny, a także czysty. Dodatkowo, przy połączeniu USB można uzyskać 24-bitowy dźwięk przestrzenny 7.1 przy 96 khz, czyli, naprawdę, więcej niż przyzwoicie. 

I, choć to bajer, ale w bajerach tkwi moc, nie sposób nie wspomnieć o systemie oświetlania soundbaru. 49 diod LED wzdłuż krawędzi będzie wyświetlać 16,8 miliona kolorów na nasze zawołanie. Wyobraźcie sobie miny Waszych rodziców jak zobaczą urządzenie z przyszłości, a teściu od razu zacznie kombinować jak tu przebić te kolorki.

 

Serdecznie polecamy zatem zestaw audiowizualny + Katana firmy Creative. Polecamy także siebie, by podsyłać nam coraz więcej tych produktów, gdyż niewątpliwie prawdą jest, iż zawsze lepiej mieć więcej niż mniej technologii. Jeśli macie wątpliwości – przypomnijcie sobie film Robocop. I wszystko stanie się jasne.

 

Reklama

#SHEkNEWs

AUTORSKIE KOSMETKI MACIEJA ZIENIA Marka Maciej Zień wprowadziła na rynek