ANYWHERE          TV           REDAKCJA

#SHEkNEWs

#SHEkNEWS #3

VINTAGE GUCCI

Marka Gucci wprowadziła nową stronę internetową, która będzie oferować dostęp do zabytkowych, odnowionych towarów domu mody oraz kapsułowych kolekcji młodych projektantów. Jest to kolejny etap zmian w branży mody, które spowodowała pandemia i postęp technologiczny. Alessandro Michele – dyrektor kreatywny Gucci, powiedział, że pomysł narodził się z jego zamiłowania do kolekcjonowania przedmiotów z ciekawą historią. Jednym z najbardziej wyjątkowych towarów jest biała torebka Jackie, która jest w idealnie stanie. Dom mody odchodzi od przyjętych zasad branży i stara się iść z duchem czasu i wyznaczyć nowe ścieżki.

#moda

NOWA KSIĄŻKA CELESTE BARBER

“Flamingo Celeste is not like the rest” to najnowsza publikacja komediantki Celeste Barber, której konto na Instagramie obserwuje ponad 8 mln osób. Barber zamienia codzienną rutynę w zabawę. Jest to ciekawa książka o przyjaźni, odkrywaniu pewności siebie oraz siły ducha. Wszystko jest przedstawione w charakterystyczny dla Celeste zabawny sposób, a ilustracje w publikacji stworzyła Heath McKenzie. Jest to idealna pozycja dla osób, lubiących niebanalne historie z morałem, przedstawiony w komediowy i przystępny dla czytelnika sposób.

#kultura

LITERACKA NAGRODA NOBLA

Tanzański pisarz Abdulrazak Gurnah laureatem literackiej Nagrody Nobla 2021. Przewodniczący komitetu noblowskiego Anders Olsson podkreśla, że Abdulrazak jest uznawany za jednego z czołowych pisarzy postkolonialnej Afryki. Podkreśla, że we wszystkich swoich dziesięciu powieściach rzucił nowe światło na skutki kolonializmu i wygnania. Jego twórczość jest próbą oddania głosu uchodźcom z różnych krajów. Gurnah wydał między innymi powieści: “Memory of Departure” (1987), “Pilgrims Way” (1988), “Dottie” (1990), “Paradise” (1994) oraz “By the sea” (2001). Literacka nagroda Nobla jest przyznawana od 120 lat. Tegoroczna uroczystość wręczenia nagrody odbędzie się w formie online.

#kultura

Share this post

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

PROPONOWANE