ANYWHERE          TV           REDAKCJA

Kobiety za i przed kamerą – zbliża się HER Docs Film Festival

her-docs-1

Kobiety za i przed kamerą – zbliża się HER Docs Film Festival

Festiwal HER Docs Film Festival to festiwal poświęcony twórczości filmowej kobiet. Druga edycja festiwalu odbędzie się 22-28 października 2021 roku w warszawskich kinach Kinoteka, Muranów i Elektronik oraz równolegle 22-31 października online na platformie VOD onstage.pl.

W programie znajduje się ponad 100 polskich i zagranicznych filmów dokumentalnych, animacji i prac wideo, prezentowanych w blokach tematycznych, m.in. Sztuka, Ciało, HERstorie, Lepsze jutro?, Nowe twarze. Będzie również około 20 wydarzeń towarzyszących, w tym spotkania z twórczyniami filmów, rozmowy z gościniami oraz gośćmi, specjalne warsztaty dla dokumentalistek oraz impreza muzyczno-performatywna.

Jedną z największych atrakcji filmowych będzie polska premiera najnowszego filmu Yael Bertany “Dwie minuty do północy”. Artystka wizualna, która na 54. Biennale w Wenecji reprezentowała Polskę wystawą “…i zdziwi się Europa” w Pawilonie Polskim, gdzie poszukiwała odpowiedzi jakby wyglądał świat, gdyby rządziły nim kobiety. Do udziału w swoim filmowo-performatywnym eksperymencie Bartana zaprosiła grupę polityczek, dyplomatek, prawniczek, aktywistek, ekspertek z całego świata, które stają na czele światowego rządu.

Strona festiwalu: https://www.herdocs.pl

Instagram: https://www.instagram.com/herdocs/

Facebook: https://www.facebook.com/herdocs

Share this post

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

PROPONOWANE