ANYWHERE          TV           REDAKCJA

#SHEkNEWs

sheknews

AUDREY DIVAN ZE ZŁOTYM LWEM FESTIWALU FILMOWEGO WENECJI

Rozdano nagrody 78. Festiwalu Filmowego w Wenecji. Złotym Lwem nagrodzono reżyserkę Audrey Divan za film “L’Evenement”. Warto zaznaczyć, że ostatnim triumfującym filmem w Wenecji wyreżyserowanym przez kobietę był “Somewhere” Sofii Coppoli w 2010 roku. W ostatnich latach Festiwal w Wenecji stał się pewną formą przepowiedni, kto zgarnie w jakiej kategorii statuetkę na rozdaniu Oscarów, czy w tym roku też tak będzie? Czy Divan powtórzy sukcesów tytułów takich jak “Nomadland”, “Joker” lub “Roma”?

#kultura

PREMIERA NOWEJ CZĘŚCI PRZYGÓD JAMESA BONDA NIE CZAS UMIERAĆ” 

Premiera tego filmu miała odbyć półtora roku temu, jednak pandemia koronawirusa spowodowała jej przesunięcie. To piąty i ostatni film, w którym w rolę sławnego agenta 007 wciela się Daniel Craig. W uroczystej premierze brali udział m.in. książę Karol wraz z księżną Camillą, jego syn William z księżną Kate oraz gwiazdy Hollywood: Rami Malek, Lea Seydoux, Lashana Lynch, Naomie Harris. Tym, co premierę odróżniało od poprzedniej, był fakt, że zaproszono także pracowników służby zdrowia, których postanowiono w ten sposób uhonorować za ich wkład w walkę z koronawirusem. To właśnie epidemia sprawiła, że premierę filmu przekładano dwukrotnie, bo początkowo miała się odbyć w marcu zeszłego roku.

#kultura

NOWA MARKA FENDANCE”?

Donatella Versace i Silvia Venturini Fendi zamienili się rolami, jak na razie tylko na jedną noc, ale to wydarzenie sprawiło, że przejdzie ona do historii mody. Każde z projektantów zaprojektowało 25 stylizacji dla swojego odwiecznego rywala, czego efektem była niesamowita modowa mieszanka. Pokaz otworzyły Kate Moss oraz Amber Valleta – dwie ikony modelingu, a za nimi podążyły Gigi Hadid, Naomi Campbell, Emily Ratajkowski, Lila Grace oraz Anja Rubik. Wspólną kolekcję podkreślało szaleństwo logotypów obu domów mody, w której twarz Meduzy okalają podwójne litery F, czyli zaprojektowane dla Fendi przez Karla Lagerfelda logo. Czy jest to początek współpracy, czy tylko jednorazowy wyczyn?

#moda 

Share this post

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

PROPONOWANE