Podejrzyj pracę latarnika w restauracji CRAFT

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Ostrów Tumski jest jednym z niewielu miejsc na świecie, gdzie latarnie wciąż zapalane są ręcznie. Już od jutra wrocławianie będą mogli podziwiać ten rytuał zza szyb restauracji CRAFT.

Latarnik zapalający ręcznie gazowe latarnie na Ostrowie Tumskim to jeden z nieodłącznych symboli Wrocławia. Uliczki najstarszej, zabytkowej części miasta po zapaleniu latarni nabierają niezwykłego uroku. Wrocławski latarnik ma do zalepienia aż 98 lamp. Codziennie przed zmierzchem, niezależnie od pogody, w czarnym kapeluszu i pelerynie zapala każdą z nich. Przemierza przy tym trasę wiodącą od katedry, przez Plac Katedralny i boczne uliczki, a następnie ulicą Katedralną dociera do Mostu Tumskiego, by skończyć pracę na ulicy Św. Marcina. Tę samą drogę latarnik pokonuje nad ranem, gasząc latarnie. 

Spektakl na otwarcie

Restauracja CRAFT położona bezpośrednio przy Placu Katedralnym i będąca częścią hotelu The Bridge Wrocław MGallery to jedno z niewielu miejsc, z którego podziwiać można magiczny rytuał ręcznego zapalania latarni siedząc wygodnie przy stoliku. Już od piątku znów nadarzy się ku temu okazja. Restauracja postanowiła uczcić ponowne otwarcie gastronomii, zapraszając wrocławian do śledzenia latarnika bezpośrednio z wnętrz lokalu inspirowanych częściowo gotycką architekturą Ostrowa Tumskiego. Goście będą mieli szansę podejrzeć pracę latarnika, a dokładnie na moment pojawienia się go na Placu Katedralnym restauracja przewidziała dla nich poczęstunek w postaci kieliszka Prosecco. Kto dostrzeże latarnika jako pierwszy, otrzyma dodatkowo butelkę wina. 

Nowe menu

Piątek będzie również dniem premiery nowego menu Restauracji CRAFT, w którym pierwszoplanową rolę odgrywają produkty sezonowe. W karcie pojawią się m.in. szparagi z czosnkiem niedźwiedzim, jajkiem i sosem maślanym, sałata z nowalijkami i serem kozim, jagnięcina z zielonym groszkiem i rabarbarem oraz ziemniaki z fasolką szparagową, drożdżami i żytem. Kolację będzie można zwieńczyć deserem z rabarbarem, szczawiem i sosem angielskim. 

– Lockdown bardzo zmienił wrocławską scenę gastronomiczną. Nowym menu chcieliśmy pokazać, że Restauracja CRAFT pozostaje wierna prostocie, rzemieślniczej filozofii i – przede wszystkim – produktom sezonowym od lokalnych dostawców. To bardzo ważne dla gości, dla których powrót do jakości sprzed zamknięcia jest dziś nie tylko przyjemnością samą w sobie, ale pozwala też zrekompensować długie oczekiwanie na otwarcie gastronomii – powiedział Krzysztof Musielak, manager Restauracji CRAFT. 

Informacje i rezerwacja:

CRAFT Restauracja i Bar 

Hotel The Bridge Wroclaw MGallery

Plac Katedralny 8

50-329 Wrocław

M. restauracja@CRAFTrestauracja.pl

Więcej informacji:

www.CRAFTrestauracja.pl

instagram.com/CRAFTrestauracja/

facebook.com/CRAFTRestauracja/

Restauracja CRAFT to nowoczesna polska kuchnia, która łączy lokalne składniki i kulinarne rzemiosło. CRAFT zrodził się z poszanowania ziemi i jej plonów. Gotuje się tu w sposób tradycyjny i bardzo lubimy karmić naszych Gości. Chcemy, żeby Goście przychodzili do CRAFT pobiesiadować, popróbować dań ze zmieniającej się co sezon karty. Żeby mogli się tu nacieszyć jedzeniem. CRAFT to też Bar i barmani, którzy oprowadzą Gości poprzez tajniki miksologii. Atmosfera jest tu swobodna, dania wykwintne, a wystrój można określić jako industrialny z elementami minimalistycznej przytulności. CRAFT ma więc wyjątkowy, rzemieślniczy – w najlepszym tego słowa znaczeniu – charakter. 

Reklama

#SHEkNEWs

PARIS HILTON WYSZŁA ZA MĄŻ! Paris Hilton i Carter Reum