4. Wodecki Twist DIALOGI – wracamy do szalonych lat 70-tych!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Fundacja im. Zbigniewa Wodeckiego i Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski zapraszają na tegoroczną edycję festiwalu Wodecki Twist. Ale takiego twista jeszcze nigdy nie było! Oto energia najbarwniejszej epoki w historii rozrywki, ale też jazz, brzmienia elektroniczne oraz sam Zbigniew Wodecki w zupełnie nowej, zaskakującej odsłonie. Ten niepowtarzalny koncert będzie można oglądać na żywo!

4. edycja festiwalu, realizowana po raz kolejny w wymagających dla kultury czasach, nawiązuje bezpośrednio do lat 70-tych – jednego z najbardziej inspirujących, bogatych i szalonych czasów dla muzyki, designu, mody i ludzi. Zbigniew Wodecki nie tylko zadebiutował wtedy na polskiej estradzie, ale też chętnie eksperymentował, sięgał po różne style i gatunki. Wtedy właśnie rodzi się płyta „1976”, która – choć on tego mógł przewidzieć – dostanie drugie życie po blisko 40 latach. Do tego okresu i do tego Zbigniewa Wodeckiego wracamy w towarzystwie najwspanialszych polskich wokalistów i muzyków.

Ten pomysł jest odważny, ale i fascynujący dla każdego, kto wyruszy z nami w tę podróż – przyznaje dyrektor artystyczna festiwalu Kasia Wodecka-Stubbs. Nie udało nam się zagrać tradycyjnej gali, ale uda się pokazać inną, niezwykle utalentowaną i charyzmatyczną, jak zawsze, twarz Zbigniewa Wodeckiego. Co tworzył między szkołą, koncertami w orkiestrze radiowej, występami z Anawą czy Ewą Demarczyk? Jazz! Ale też swoje ikoniczne, największe przeboje, jak „Zacznij od Bacha” czy „Opowiadaj mi tak”. Pokażemy niesamowity kolaż muzyki lat 70-tych, połączonej ze współczesnymi aranżacjami znakomitych muzyków, a nawet w dialogu z dzisiejszą muzyką elektroniczną!

4 czerwca w magnetycznej scenerii – na ostatnim piętrze najwyższego budynku Krakowa, czyli UNITY CENTRE / UNITY TOWER – zaprezentujemy publiczności kolaż archiwalnych nagrań, współczesnych aranżacji jazzowych i uwielbianych piosenek Zbigniewa Wodeckiego. Publiczność będzie mogła oglądać wydarzenie na żywo w sieci oraz na telebimie przy Forum Przestrzenie. W tym najoryginalniejszym muzycznym twiście tego lata udział wezmą:

Hanna Banaszak

Kayah

Mrozu

Baasch

Henryk Miśkiewicz

Marek Napiórkowski

Michał Tokaj

Michał Barański

Paweł Dobrowolski

Gość specjalny: Zbigniew Wodecki z archiwalnych nagrań audio-video.

To odważny repertuar i ekstrawaganckie miejsce. Na dachach Krakowa zabrzmią najpiękniejsze przeboje i wystąpią cudowni artyści. Nazwaliśmy to wydarzenie po prostu: Dialogi. Dialogi muzyczne, pokoleniowe, ponadczasowe i najwyższej jakości – mówi Kasia Wodecka-Stubbs. Wcześniej – 4 czerwca w samo południe – przypomnimy, jak fantastyczne polskie chóry śpiewają Zbigniewa Wodeckiego. Z wielką nadzieją, że za rok będziemy mogli się już spotkać w dużym

gronie na krakowskim rynku !

4. WODECKI TWIST: DIALOGI

4 czerwca 2021

UNITY CENTRE / UNITY Tower

Kraków

Godz. 21.00

Uwaga: Koncert transmitowany będzie na kanale YouTube Wodecki Twist Festiwal oraz na

platformie PLAY KRAKÓW. Transmisja live na telebimie przy Forum Przestrzenie.

Organizatorzy:

Fundacja im. Zbigniewa Wodeckiego

Miasto Kraków

Twist On Productions

KBF

Kraków Culture

Patroni medialni :

RMF FM

RMF Classic

krakow.pl

Karnet – Kraków Culture

anywhere.pl

ONET

Partnerzy:

UNITY CENTRE/ UNITY Tower

LIKUS hotele i restauracje

CMA

Modern Catering

Forum Przestrzenie

PLAY KRAKÓW

Projekt realizowany w ramach Pasma Kraków Culture, nowej polityki kulturalnej Miasta Krakowa.

Wydarzenie finansowane jest ze środków Miasta Krakowa.

z pozdrowieniami,

Zespół Fundacji im. Zbigniewa Wodeckiego

Reklama