Art-bistro z duchem międzywojennej Polski

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Sztuka, miejsce spotkań i wyjątkowych wydarzeń w połączeniu z unikalną kuchnią, a wszystko inspirowane okresem 20-lecia międzywojennego – w Warszawie została otwarta nowa restauracja „Światło”.

W ścisłym centrum, na rogu ulic Nowogrodzkiej i Kruczej, w starej kamienicy powstało art-bistro idealne dla aktywnych zawodowo, którzy chcą podczas pracy wpaść na szybki lunch, dla gości mających ochotę na kieliszek wina lub kawę, a także dla osób, które w spokojnej atmosferze pięknego wnętrza chcą spróbować dań z menu przygotowywanego przez szefa kuchni Grzegorza Dudka. 

– Centrum Warszawy pędzi non stop, tętni życiem, przecinają się tu drogi wielu osób z bardzo różnych światów. Chcemy, żeby dla wszystkich nasze bistro było miejscem, w którym warto się zatrzymać. Silna inspiracja okresem 20-lecia międzywojennego widoczna jest nie tylko w naszej kuchni, ale również w postrzeganiu ducha i umysłu. To czas różnorodnych światopoglądów, wielu nurtów filozoficznych, rozwoju psychologii i co szczególnie mi bliskie symbol odrodzenia i wiary w ludzkie możliwości. Chcę, żeby „Światło” było dla naszych gości nie tylko miejscem, gdzie smacznie zjedzą i spędzą cudowne chwile, ale również inspiracją do ciekawych przemyśleń, szansą na spotkanie wyjątkowych ludzi, obcowaniem ze sztuką, której twórców będziemy u nas gościć – mówi Maciej Kiepurski, właściciel restauracji.

art-bistro

Sercem restauracji jest kuchnia inspirowana okresem 20-lecia międzywojennego. Wielosmakowa, różnobarwna, łącząca polską tradycję z przepisami kuchni francuskiej, żydowskiej, niemieckiej, angielskiej czy rosyjskiej. Kuchnia eklektyczna, otwarta na wszelkie nowości, bogata w sezonowe składniki i wysokiej jakości produkty. W menu znajdziemy zarówno lekkie propozycje śniadaniowe jak waniliowa owsianka z domową konfiturą czy jajka po benedyktyńsku, rozgrzewający krem jabłkowo-porowy z imbirem i curry, dania dla miłośników mięsa, m.in. kaczka w cytrusach czy zrazy wołyńskie oraz propozycje dla wegan i wegetarian wśród nich kluski leniwe na musie z dyni lub udon z warzywami w stylu japońskim. Znakomite autorskie koktajle, nad których przygotowaniem pracuje zespół baristów i barmanów, mogą być świetnym dodatkiem do kolacji lub głównym punktem wieczoru.

„Światło” jest miejscem spotkań osób z wielu światów o rozmaitych poglądach i różnych doświadczeniach. Chcemy inspirować naszych gości sztuką. Gościć będziemy twórców różnych gatunków artystycznych, muzyków, pisarzy, malarzy i grafików. Już od dnia otwarcia na ścianach Światła można oglądać obrazy Urszuli Kamińskiej, artystki młodego pokolenia, malarki, graficzki i designerki, autorki znakomitego cyklu portretów „The People”, którym zachwycił się sam Richard Branson.

Reklama

Macarena 24/7

Kiedy w duszy gra macarena. Dwadzieścia cztery na dobę, człowiek