Ze Szczecina do Kopenhagi w godzinę

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
W dniu 1 kwietnia 2019 r., linie lotnicze SAS Scandinavian Airlines dodadzą Szczecin jako szóstą lokalizację w Polsce, wzmacniając tym samym swoją pozycję lidera wśród linii lotniczych, który oferuje większość połączeń ze Skandynawią. Dzięki znacznemu popytowi, między innymi ze strony lokalnych firm, loty z i do Kopenhagi zostaną uruchomione w ciągu tygodnia, od poniedziałku do piątku, i odbywać się będą przy wykorzystaniu nowoczesnych i niskoemisyjnych samolotów ATR 72-600 przygotowanych do przewiezienia 70 pasażerów każdy.

Ponieważ planowy czas trwania lotu wyniesie zaledwie jedną godzinę, nowe bezpośrednie połączenia pozwolą znacznie skrócić czas podróży i zastąpić obecne wielogodzinne podróże do stolicy Danii odbywane ze Szczecina i okolic. Kopenhaskie lotnisko znajduje się zaledwie 15 minut jazdy metrem od centrum miasta, a częste pociągi przewożące pasażerów na drugą stronę cieśniny Sund (Øresund) umożliwiają szybkie dotarcie do południowej Szwecji.

Kopenhaskie lotnisko jest jednym z największych lotnisk w Europie, przewożąc ponad 29 milionów pasażerów każdego roku, a nowe połączenie pozwoli pasażerom na korzystanie z rozbudowanej siatki połączeń z Kopenhagi. Godziny nowych połączeń zostały dopasowane do rozkładu lotów do innych miejsc docelowych w Danii, Norwegii i Szwecji, ale również destynacji w innych częściach Europy i Stanów Zjednoczonych.

kopenhaga_1

– Nowe połączenie jest elementem długofalowych inwestycji SAS w Szczecinie, które, jak mamy nadzieję, spotkają się z dużym zainteresowaniem ze strony lokalnego biznesu, sektora publicznego, uczelni i turystów. Szybsze i wygodniejsze podróże powinny przyczynić się do rozwoju działalności biznesowej w Szczecinie i województwie zachodniopomorskim, wzmacniając już istniejące silnie więzi regionu ze Skandynawią, powiedział Andreas Akerman, Manager ds. Siatki Połączeń z Polską w liniach lotniczych SAS.

Bilety można już rezerwować na stronie flysas.com

Reklama