Ze Szczecina do Kopenhagi w godzinę

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
W dniu 1 kwietnia 2019 r., linie lotnicze SAS Scandinavian Airlines dodadzą Szczecin jako szóstą lokalizację w Polsce, wzmacniając tym samym swoją pozycję lidera wśród linii lotniczych, który oferuje większość połączeń ze Skandynawią. Dzięki znacznemu popytowi, między innymi ze strony lokalnych firm, loty z i do Kopenhagi zostaną uruchomione w ciągu tygodnia, od poniedziałku do piątku, i odbywać się będą przy wykorzystaniu nowoczesnych i niskoemisyjnych samolotów ATR 72-600 przygotowanych do przewiezienia 70 pasażerów każdy.

Ponieważ planowy czas trwania lotu wyniesie zaledwie jedną godzinę, nowe bezpośrednie połączenia pozwolą znacznie skrócić czas podróży i zastąpić obecne wielogodzinne podróże do stolicy Danii odbywane ze Szczecina i okolic. Kopenhaskie lotnisko znajduje się zaledwie 15 minut jazdy metrem od centrum miasta, a częste pociągi przewożące pasażerów na drugą stronę cieśniny Sund (Øresund) umożliwiają szybkie dotarcie do południowej Szwecji.

Kopenhaskie lotnisko jest jednym z największych lotnisk w Europie, przewożąc ponad 29 milionów pasażerów każdego roku, a nowe połączenie pozwoli pasażerom na korzystanie z rozbudowanej siatki połączeń z Kopenhagi. Godziny nowych połączeń zostały dopasowane do rozkładu lotów do innych miejsc docelowych w Danii, Norwegii i Szwecji, ale również destynacji w innych częściach Europy i Stanów Zjednoczonych.

kopenhaga_1

– Nowe połączenie jest elementem długofalowych inwestycji SAS w Szczecinie, które, jak mamy nadzieję, spotkają się z dużym zainteresowaniem ze strony lokalnego biznesu, sektora publicznego, uczelni i turystów. Szybsze i wygodniejsze podróże powinny przyczynić się do rozwoju działalności biznesowej w Szczecinie i województwie zachodniopomorskim, wzmacniając już istniejące silnie więzi regionu ze Skandynawią, powiedział Andreas Akerman, Manager ds. Siatki Połączeń z Polską w liniach lotniczych SAS.

Bilety można już rezerwować na stronie flysas.com

Przeczytaj również

HEART BREAKER

Poprzedni Następny ZDJĘCIA: Wojciech Jachyra MODEL: Max Barczak | |

Nasze magazyny

Reklama

Error: Access Token is not valid or has expired. Feed will not update.
This error message is only visible to WordPress admins

There's an issue with the Instagram Access Token that you are using. Please obtain a new Access Token on the plugin's Settings page.
If you continue to have an issue with your Access Token then please see this FAQ for more information.

Follow on Twitter

Reklama

Reklama