Hotel The Bridge Wrocław nominowany do nagrody The World Luxury Hotel Awards

Nasze magazyny
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Hotel The Bridge Wrocław otrzymał właśnie nominację do World Luxury Hotel Awards. 5-gwiazdkowy obiekt w Ostrowie Tumskim, otwarty w 2019 roku, jest jedynym wrocławskim hotelem w tym prestiżowym gronie. Na reprezentanta Dolnego Śląska można będzie głosować w aż trzech kategoriach. 

The World Luxury Hotel Awards – nagroda dla światowych ikon hotelarstwa

Luxury Hotel Awards to globalne wyróżnienie przyznawane hotelom za światowej klasy udogodnienia i doskonałą obsługę gości. The Bridge Wrocław MGallery został nominowany w trzech kategoriach: Luxury Architecture Design Hotel, Luxury Banquet/Event Hotel oraz Luxury Rooftop View Hotel. Swój głos na ulubiony obiekt oddać może każdy podróżnik. Głosowanie rozpocznie się w sierpniu. W zeszłym roku główną nagrodę zdobył hotel Apurva Kempinski na Bali, a w kategori Architecture Design, w której nominowany jest The Bridge Wrocław, zwyciężył niezwykły Arctic TreeHouse Hotel z Laponii, którego architektura sprzyja obserwowaniu zórz polarnych.

– Nominacje to w dużej mierze efekt wizji projektantów i inwestora, by stworzyć nowy rozdział w historii Ostrowa Tumskiego z hotelem, który otwiera się na miasto i jego mieszkańców – powiedziała Marta Stawinska-Janiec, dyrektor sprzedaży i dystrybucji The Bridge Wrocław. – Stąd architektura i wnętrza nawiązujące do gotyku. Podobnie zresztą jak otwierany już wkrótce taras widokowy, który pozwoli wrocławianom i turystom poznać Ostrów Tumski z nowej perspektywy.

The Bridge Wroclaw MGallery 

Ostrów Tumski połączony był niegdyś mostem z prawym brzegiem Odry. Dokładnie w tym miejscu znajduje się dzisiaj The Bridge Wrocław. Obiekt idealnie wpisuje się w gotyckie otoczenie Placu Katedralnego dzięki architekturze pełnej historycznych nawiązań. W ofercie znajdziemy aż184 stylowo urządzone pokoje, w tym szeroką gamę apartamentów, z których podziwiać możemy spektakularne widoki na miasto, Odrę oraz katedrę. 

W The Bridge Wrocław przeszłość łączy się ze współczesnością, a industrialny design przeplata z historią i sztuką. Wnętrza zdobią wielkoformatowe grafiki XIX-wiecznego Wrocławia, reprodukcje zbiorów z Muzeum Narodowego oraz prywatnych kolekcji. W każdym pokoju spotkać można nietypowych gości – czterdzieści postaci historycznych – wśród których znaleźć możemy biskupa wrocławskiego Andreasa Jerina czy dziedziczkę Wilczyc Therese Magdalene Hochberg. Łóżka zdobią baldachimy z woskowymi świecami. 

Miejsce wyposażone jest również w rozwiązania nowoczesnych technologii. Znajdziemy tam m.in. panel, poprzez który gość komunikuje się z obsługą, a także możliwość otwierania drzwi do pokoju smartfonem, czy system Dolby Surround i multimedia w sali balowej (490 m2). Łóżka natomiast zdobią baldachimy z woskowymi świecami – jest to nawiązanie do historycznie istotnego dla tej okolicy gotyku. 

Kulinarnym sercem The Bridge Wrocław jest restauracja i bar CRAFT bazujące na lokalnych składnikach i rzemieślniczym podejściu do kuchni. Oszczędne wnętrza restauracji zostały zaprojektowane przez pracownię H Hospitality, która stworzyła wiele projektów architektonicznych renomowanych restauracji w Amsterdamie, Dubaju, Londynie, Berlinie i Paryżu. Wnętrza Craftu są ich jedynym polskim projektem. Ponadto w hotelu znajduje się wyjątkowe zaplecze konferencyjne ze spektakularna salą balową, które może pomieścić do 400 osób. Wszystkie sale spotkań wyposażone są w najnowocześniejszy sprzęt audiowizualny, światło dzienne i bezpieczne opcje spotkań biznesowych. Szóste, ostatnie piętro hotelu zajmuje strefa wellness. Doświadczymy tu bliskości roślin w ogrodach wertykalnych. Niezapomnianą panoramę Wrocławia możemy podziwiać z tarasu widokowego, który jest też miejscem eventów oraz obserwacji gwiazd.

Inwestorem hotelu jest firma Tacit Investment S.A., a franczyzodawcą grupa Accor. 

Reklama

NO SIGNAL

„Michał, powinieneś więcej mówić na Instagramie” – taką radę dostałem