Środowy Magazyn Kulturalny #8

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Filmy poważne, filmy niepoważne czy zabawnie poważne? Które najlepiej wybrać na chillowy i odstresowujący wieczór? Osobiście, polecam musicale – część z nich (szczególnie te starsze) jest niewinna niczym dziecko dopiero poznające świat. Poniżej 5 propozycji na domowy seans z zemstą w tle.

Sweeney Todd: Golibroda z Fleet Street

Zaczynamy od kina „grozy”. Tim Burton po raz kolejny udowodnił, że mroczne kino jest jego konikiem. W rolach głównych, jak to często przystaje w burtonowskich produkcjach znaleźli się Johnny Depp i Helena Boham Carter. Tytułowy S. Todd jest naturalnie golibrodą, którego narzędziem pracy jest brzytwa. Do swojego salonu sprowadza coraz to nowych klientów, którzy jak po zjedzeniu trującego grzyba, nie mogą skorzystać z oferty ponownie. Na ekranie jawi się czysta masakra, a co więcej, wszystkie trupy nie trafiają do ziemi, a pozostają stale w obiegu #zerowaste.

Blues Brothers

Klasyka w rytmie bluesa. Jeden z braci Blues wychodzi z więzienia i powraca do swojego starego zespołu muzycznego, żeby zebrać pieniądze na sierociniec, w którym wychował się z Elwoodem. Dużo muzyki, pościgów, humoru i oczywiście Sweet home Chicago.

Chicago

Niektórzy mówią, że kobiety są zawistne. Ja mówię, że ludzie są zawistni, jednak tutaj właśnie panie wychodzą na prowadzenie. Dlaczego? Popełniły czyny karalne, przez co znalazły się w więzieni. Można byłoby stwierdzić, że są szalone, jednak na ekranie dostajemy wyjaśnienie, skąd zaczerpnęły to szaleństwo? To psychologiczny obraz kilku kobiet, które zostały zranione i postanowiły się zemścić

8 kobiet

Dom, 8 kobiet i niespodziewana śmierć. Co się dzieje, kiedy znajdujesz trupa w łóżku, na zewnątrz panuje zima, telefony nie działają, a na dodatek okazuje się, że pośród domowników znajduje się morderczyni? Na ekranie rozpoczyna się śledztwo, a każda kobieta próbuje muzycznie przekonać do swojego alibi.

Robin i 7 Gangsterów

Mafijskie porachunki, Chicago I Frank Sinatra, czy można chcieć czegoś więcej? Nastał okres prohibicji, a niecni ludzie pragną dosiąść tronu władzy. Kontroluje przepływ wszystkich towarów w mieście, a każdy, kto przeciwstawi się gangsterom, musi liczyć się z niebezpieczeństwem, które mogą mu zgotować. Musicalowo-gangsterski urok lat 60.

 

 

 

Reklama