Środowy Magazyn Kulturalny #7

Katarzyna Paczóska
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Kilka zaskakujących filmowych smaczków pojawiło się w ostatnim czasie. Choć na premiery czekamy nadal, tak wielcy wizjonerzy dopinają do końca swoje filmowe plany.

Michael Keaton po ponad dwóch dekadach wraca do roli człowieka-nietoperza. Aktor we wrześniu skończy 70 lat. U schyłku lat 80. zagrał pamiętną rolę Batmana razem z Jackiem Nicolsonem jako Jokerem. Najnowsza produkcja nie będzie jednak opierała się głównie na jego postaci, a na postaci Flasha.

Do obsady kolejnej części Avatara dołączyła Kate Winslet, jednak nadal nie znamy szczegółowej fabuły. Za to James Cameron pochwalił się, że druga część jest już nakręcona w całości, a co więcej – trwają zdjęcia do trójki. Do 2028 roku ma powstać wszystkie pięć filmów.

We wrześniu Marvel planuje wypuścić najnowszy film „Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni”. W główną rolę wciela się Simu Liu. Niespodziewanie zostaje wciągnięty w sieć tajemniczej organizacj Dziesięciu Pierścieni, w związku z czym, musi zmierzyć się z przeszłością.

Co obejrzeć?

Wkrótce na platformie Netflix pojawi się kolejny sezon „Miłość, śmierć i roboty”. Jest to animowana produkcja na pograniczu science fiction, fantasy, komedii i filmu grozy. Każdy odcinek opowiada niezależną od reszty historię. Za produkcją stoją David Fincher znany m.in. z filmów „Siedem” i „Dziewczyna z tatuażem” oraz Tim Miller („Terminator: Mroczne przeznaczenie”, „Deadpool”).

Kilka dni temu na Netflixie pojawił się głośny film „Prime Time”. Polska produkcja porusza tematy istoty mediów oraz możności jednostki. W roli głównej – Bartosz Bielenia, który zadebiutował w „Bożym Ciele”. Film otrzymał Nagrodę Główną Jury na tegorocznym festiwalu Sundance.

Wielbiciele spektakli oraz literatury Olgi Tokarczyk mogą obejrzeć już wkrótce „Biegunów” w reżyserii Michała Zadary. W swojej powieści, pisarka przedstawiła historię ludzi w ruchu orz tych, którzy dążą do zatrzymania życia poprzez praktykę mumifikacji. Tokarczyk zagadkowo prowadziła przez powieść, łącząc elementy chaosu i próby wydostania się na powierzchnię.

W TR Warszawa Online można będzie obejrzeć spektakl oparty na dramacie Elfriede Jelinek, lauratki literackiej nagrody Nobla. „Rechnitz. Opera-Anioł Zagłady” opiera się więc na historycznych wydarzeniach w austriackiej miejscowości Reichnitz, kiedy to w marcu 1945 roku baronowa von Batthyana urządziła przyjęcie, podczas którego oficerowie lokalnego SS i Gestapo doprowadzili do masakry 200 Żydów.

Reklama