Botox nie tylko na zmarszczki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Na zdjęciu – Magda Daszkiewicz

Pierwsze skojarzenia dotyczące botoksu przywodzą na myśl walkę z efektami starzenia. Zamykamy oczy i widzimy w wyobraźni wygładzone, delikatnie twarze. Niemniej jednak, równie często zgłaszają się do naszej kliniki osoby, których prośby nie mają nic wspólnego z działaniem przeciwstarzeniowym. Przynajmniej niebezpośrednio.

Reklama
Advertisement

Zastosowanie botoksu, czyli toksyny botulinowej jest bardzo szerokie. Właściwości, z których jest najbardziej znany, czyli działanie przeciwzmarszczkowe uległo dużej rewolucji.Zabiegi z jego zastosowaniem nie powodują już sztucznego wyrazu twarzy. W zależności od nasilenia zmarszczek i techniki podania botoksu uzyskać można efekt zarówno delikatnej korekty, zachowania mimiki, jak i pełnego wygładzenia zmarszczek. Stosując botoks w celu uzyskania naturalnego efektu, zapobiegamy powstawaniu głębokich zmarszczek.

Botoks ma jednak dużo szersze zastosowanie. Pomaga np. w zwalczaniu migren, które objawiają się powtarzającym, najczęściej jednostronnym, pulsującym bólem głowy. Dodatkowo występować mogą światłowstręt, wrażliwość na dźwięk, nudności oraz wymioty. Użycie toksyny botulinowej jest odpowiednie dla osób z przewlekłą migreną, jeśli nie występują przeciwwskazania medyczne. Leczenie botoksem pomaga aż 80 proc. pacjentów. Zmniejsza częstotliwość i nasilenie migren.

Pacjenci zgłaszający się do naszych klinik często skarżą się na migrenowe bóle głowy. Niektórzy nie wiedzą, że może pomóc im w tym uciążliwym schorzeniu właśnie botoks. Większość reaguje bardzo entuzjastycznie słysząc o tej metodzie. Niektórych musimy przekonać. Jednak po zastosowaniu botoksu wszyscy mówią zgodnie – naprawdę warto. Zabieg ten najskuteczniej działa u osób, u których migreny występują dość często.Tego typu zabiegi wykonujemy w naszych klinikach nawet kilka tygodniowo.

O skuteczności wykorzystania toksyny botulinowej w zmniejszaniu częstotliwości występowania przewlekłych migrenowych bólów głowy, przeczytać można także na amerykańskim portalu Science Daily, gdzie autor artykułu, powołując się na badania zespołu Aarhus University z Danii, wspomina o alternatywnych metodach w stosunku do farmakologii.

Sam zabieg trwa około 15 minut. Jeden z pracujących w klinikach Estetica lekarzy dokonuje kilkunastu punktowych wkłuć w okolice głowy i karku. Ważne jest to, że pacjent zaraz po zabiegu możne wrócić do swoich codziennych czynności. Na jego efekty można liczyć już po kilku dniach. Pacjenci, którzy dobrze tolerują toksynę botulinową powinni wiedzieć, że z każdym kolejnym zabiegiem wzrasta jego skuteczność, a okres, w którym pacjent przestaje odczuwać ból wydłuża się.

Działanie toksyny botulinowej ma także zastosowanie w leczeniu nadpotliwości. Botoks blokuje przekazywanie impulsu nerwowego do gruczołów potowych. Odpowiednie dawki wstrzykiwane są punktowo w miejsca nadmiernej potliwości np. pachy, dłonie czy stopy. Już po kilku dniach widać znaczną różnicę. Całkowity efekt zabiegu widoczny jest po 14 dniach, a utrzymuje się nawet do 9 miesięcy.

Leczenie nadpotliwości toksyną botulinową jest coraz bardziej popularnym zabiegiem. Cieszy się on bardzo dużym zainteresowaniem głównie u mężczyzn, zwłaszcza w okresie wiosenno-letnim.

I mimo faktu, że te dwa zastosowania botoksu z założenia nie mają nic wspólnego z wygładzeniem zmarszczek, na pewno wpływają na lepsze samopoczucie naszych pacjentów. A co za tym idzie, zmniejszają częstotliwość występowania grymasów bólu czy niezadowolenia. Mogą co najwyżej powodować uśmiech, ale „zmarszczki śmieszki” to przecież urok sam w sobie.

Przeczytaj również

Nasze magazyny

Reklama

[instagram-feed]

Reklama

Reklama