Czego pragną kobiety i mężczyźni?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Chyba wszyscy rok temu liczyliśmy na to, że świat wróci do normy na przestrzeni dwunastu miesięcy. Tymczasem, staliśmy się mistrzami elastycznego planowania rzeczywistości, mistrzami zmiany oraz akceptacji, chociaż ta nie wszystkim przychodzi łatwo.

W tym roku zamiast wiosny witamy kolejny lockdown, ale budząca się do życia przyroda szczęśliwie nie przejmuje się obostrzeniami i zachęca do spacerów. A te jeszcze przez jakiś czas pozostaną jedyną możliwością legalnego spotykania się, które teraz bardziej niż kiedykolwiek jest potrzebne osobom bez pary.

Bardzo często słyszę od klientów (obu płci), że wszystko było cudownie, ale… nie było chemii. A przecież ona najważniejsza! Czy aby na pewno? Chemii szuka się moim zdaniem w dobrze znanych aplikacjach, gdy celem jest zupełnie coś innego niż TRWAŁY związek.

Zdradzę Państwu zatem dzisiaj czego kobiety i mężczyźni poszukują u płci przeciwnej.

Dla kobiet niezwykle istotne jest bezpieczeństwo – nie tyle finansowe, ale przede wszystkim emocjonalne, kiedy ONA wie, że jest wysłuchana i zrozumiana. Może to wydać się archaiczne, ale świadomość bycia docenioną, zaopiekowaną i stawianą na pierwszym miejscu potrzebna jest nawet najbardziej niezależnym i samowystarczalnym paniom. Ściśle powiązana z bezpieczeństwem jest również szczerość. Panowie, którzy potrafią otwarcie rozmawiać o swoich uczuciach, ale i odczuciach związanych z rozwojem relacji są marzeniem, chociaż niestety ich brak prawdomówności często wynika z trudnych doświadczeń bycia permanentnie ocenianym lub co gorsza wyśmiewanym w przeszłości. Ciężko wtedy zaufać, że tym razem będzie inaczej. Stabilizacja życiowa, kiedy to mężczyzna umie włączyć pralkę, a nawet inne czyszcząco – sprzątające sprzęty domowe oraz potrafi zadbać o dobrostan swojego umysłu i zdrowie emocjonalne – to dla kobiet bardzo pociągające. Jest jeszcze jedna cecha prawdziwych mężczyzn, która nie traci na wartości na przestrzeni czasu – inicjatywa. Pomysłowy gentleman, który doskonale zna swoją wartość, ale też potrafi zaskoczyć płeć piękną nietuzinkowym scenariuszem spotkania, czy też sam zainicjuje rozmowę na temat przyszłości związku, albo np. wyrzuci nieproszony śmieci. To istny skarb.

Jak to wygląda z drugiej strony? Czego pragną mężczyźni? W każdej rozmowie przeprowadzanej z potencjalnym klientem słyszę – szukam kobiety naturalnej, pełnej ciepła, troskliwej. Niezwykle ważnym jest, by Panowie mogli czuć się w relacji sobą, będąc akceptowanymi takimi jakimi są, bez poczucia, że istotnym elementem związku dla Pani jest zmienianie partnera, wpływanie na jego styl ubierania, preferencje kulinarne, czy dobór grona znajomych. Otwartość na nowe doświadczenia jest równie pożądaną cechą i nie, nie mam tutaj na myśli jedynie alkowy, ale różne aspekty relacji. Mężczyźni uwielbiają kobiety przekonane o swojej wartości, świetnie czujące się w swoim ciele i nie wymagające nieustannego zapewniania ich, że nie, nie są za grube. I tak jak Panowie kochają pewne siebie kobiety, tak cenią sobie również bardzo te niezależne, które potrafią stać na własnych nogach. Nie wiąże się to jednak z zamianą ról, wręcz przeciwnie – warto mężczyźnie pozwolić na rycerskość – niech będzie mu dane otoczyć nas opieką, nawet jeśli doskonale radzimy sobie ze wszystkim same. Odpuśćmy kontrolowanie i zaufajmy, że wszystko będzie zrobione dobrze, nawet jeśli inaczej. Mężczyźni chcą kobiet, które są w stanie odpuścić, zrzec się panowania i dać im przestrzeń bycia tym, kim są i kim chcą być dla Was Drogie Panie.

Udanego spacerowania

 

 
Reklama