Na Warmię i Mazury z Wrocławia samolotem! Nowość w rozkładzie

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Z Wrocławia do Olsztyna w godzinę? Latem stanie się to możliwe dzięki nowemu połączeniu w rozkładzie lotów z Portu Lotniczego Wrocław. Uruchamia je tania linia lotnicza Ryanair. Można już rezerwować bilety w promocyjnej cenie.

Nowy kierunek Olsztyn – Mazury bardzo ucieszy zwłaszcza osoby, które tegoroczne wakacje planują spędzić w Polsce. Połączenie będzie realizowane dwa razy w tygodniu: w poniedziałki i w piątki. – Jest się z czego cieszyć, ponieważ zyskujemy bezpieczne, szybkie i wygodne połączenie z jednym z najbardziej atrakcyjnych regionów w kraju. Warmia i Mazury to świetne miejsce na dłuższe wakacje lub kilkudniowy wypad na łono natury – dostrzega Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. – W ofercie przewoźnika jest już Gdańsk, a zatem osoby planujące tegoroczny urlop w Polsce mogą teraz wybierać pomiędzy morzem a jeziorami. Taki wybór to czysta przyjemność – dodaje.

Pierwszy lot został zaplanowany na 2 lipca. W piątki wyloty z Wrocławia o godzinie 17.35, zaś w poniedziałki o godz. 13.30. W odwrotnym kierunku: w piątki wyloty z Olsztyna o godz. 19.05, zaś w poniedziałki o godz. 15.00. Czas podróży w jedną stronę to zaledwie godzina i pięć minut, zatem o kilka godzin krócej niż zajmuje przejazd samochodem lub pociągiem. Ceny biletów w jedną stronę zaczynają się od 132 złotych*. To promocyjna cena wprowadzona z okazji uruchomienia nowego połączenia. Rezerwacji lotów w promocyjnej cenie można dokonać w systemie sprzedaży online przewoźnika do niedzieli 21 marca.

Kierunek Olsztyn – Mazury to pozycja w letnim rozkładzie, który w Porcie Lotniczym Wrocław zacznie obowiązywać 28 marca, w niedzielę. Znajdą się w nim dwie inne nowości, niedawno ogłoszone przez przewoźników: Split w Chorwacji (Ryanair) i Burgas w Bułgarii (Wizz Air). Poza tym w planach tanich linii lotniczych na wiosnę i lato są znane i chętnie wybierane kierunki, a wśród nich Alicante, Malaga, Teneryfa, Girona pod Barceloną, Faro, Palermo, Neapol, Kreta, Larnaka, Bari, Londyn, Oslo, Kijów i Zadar. Rozkład uzupełnią połączenia od przewoźników sieciowych oraz kierunki czarterowe.

* cena biletu z systemu rezerwacyjnego przewoźnika z dnia 17 maca 2021 roku.

 

Więcej informacji

Port Lotniczy Wrocław to jedno z największych i najważniejszych lotnisk w Polsce, nowoczesne i wielokrotnie nagradzane. W pandemicznym roku 2020 Port Lotniczy Wrocław obsłużył ponad 1 mln pasażerów. Rok wcześniej – 3,5 mln. Pasażerowie mają do wyboru wiele atrakcyjnych kierunków, obsługiwanych przez tanie linie lotnicze, przewoźników sieciowych oraz czartery (wycieczki z biurami podróży). Przewoźnicy realizują bezpośrednie połączenia do wielu europejskich metropolii, a także rejsy do atrakcyjnych kurortów wypoczynkowych, w tym położonych na południu Europy.

Port Lotniczy Wrocław obsługuje swoich pasażerów z zachowaniem wszystkich niezbędnych zasad bezpieczeństwa: pomiar temperatury ciała osób wchodzących do terminala, nakaz zasłaniania ust i nosa, zasada zachowania dystansu i dezynfekcja rąk. Od 2012 roku pasażerowie są obsługiwani w nowoczesnym terminalu, który dysponuje 23 stanowiskami odprawy bagażowej i 13 bramkami. Pasażerowie mają też do dyspozycji liczne sklepy, bary, kawiarnie i restauracje, także całodobowe. Przed terminalem znajduje się ok. 4 tys. miejsc parkingowych. Lotnisko dysponuje też systemem nawigacyjnym wyższej kategorii (ILS Cat. II), umożliwiającym realizację operacji lotniczych również w trudniejszych warunkach atmosferycznych. Dzięki tym udogodnieniom wrocławskie lotnisko jest doceniane za wysoki standard obsługi. W 2012 roku port został uznany przez pasażerów najbardziej przyjaznym lotniskiem w Polsce. Czterokrotnie otrzymał też nagrodę Business Traveller Award dla najlepszego regionalnego lotniska w kraju.
Podróżni doceniają także świetną lokalizacją wrocławskiego lotniska, które znajduje się na terenie Wrocławia. Wygodnym połączeniem z centrum jest autobusowa linia miejska „106”, oraz nocna „206”, natomiast z zachodnich dzielnic Wrocławia linia „129”. Wrocławskie lotnisko jest doskonale skomunikowane z siecią autostrad (A4 i A8) i dróg ekspresowych (S3, S5 i S8), co umożliwia szybki i wygodny dojazd również z dalej położonych regionów Polski.

Reklama

Banacek

W 1972 roku w paśmie telewizyjnym Mysery Movie stacji NBC