ANYWHERE          TV           REDAKCJA

Muszla Tattoo – salon tatuażu nie musi być mroczny!

Kaja KOWALSKA

inherior-2

Muszla Tattoo to studio tatuażu i piercingu, znajdujące się w gdańskiej dzielnicy Zaspa. Jego założyciele, Alix i Rudy, to małżeństwo, które na co dzień pracuje razem. Para uzupełnia się nawzajem swoimi profesjami. Alix tworzy tatuaże w swoim własnym linearnym, subtelnym stylu imitującym ołówkowy szkic. Projektuje głównie dla kobiet – jej tatuaże to delikatne ozdoby, które mają za zadanie subtelnie podkreślić walory ciała. Rudy zajmuje się piercingiem. Swoją pracą udowadnia, że odpowiednio dobrane kolczyki potrafią dodać charakteru i podkreślić osobowość.

Para od dłuższego czasu marzyła o własnym biznesie, pracując w innych miejscach. Decyzję o założeniu Muszla Tattoo podjęli w najbardziej ryzykownym czasie – w samym środku pandemii. Muszla powstała z dnia na dzień, narodziła się z morskiej piany niczym Wenus. Powstała z miłości, marzeń i…ograniczonego budżetu.

“Z dnia na dzień postanowiliśmy otworzyć własne studio, pracować razem, we dwoje budować własną markę, na własnych zasadach. Podobnie spontaniczna jak sama decyzja o powstaniu miejsca była też idea nazwy – Muszli. Po prostu do nas przyszła, chociaż nie była pierwszą wersją. Jednak, kiedy wypowiedziałam ją na głos, wiedziałam, że to szepczące słowo idealnie będzie pasować do nas i do całego klimatu, który chcieliśmy stworzyć i przede wszystkim determinować wygląd samego wnętrza.”

Punktem wyjścia do aranżacji Muszli była zupełnie pusta przestrzeń z jednym filarem na środku. Wnętrze zostało podzielone na strefę wejściową (poczekalnię z recepcją) oraz część zabiegową. Wystrój lokalu para zaprojektowała samodzielnie. Inspiracją dla klimatu przestrzeni były między innymi motywy wiosny, mitologicznych narodzin bogini Wenus, rozkwitania i świeżości, a także wnętrza z filmu Maria Antonina reżyserii Sofii Coppoli oraz Grand Budapest Hotel. Cennym źródłem wnętrzarskich wskazówek okazały się również aranżacje…cukierni!

“Chciałam, żeby Muszla była ptysiem wśród salonów tatuażu. Wszystkie te elementy zbudowały w mojej głowie to, jak Muszla ma wyglądać, a środki nie były z najwyższych półek. Sięgałam po to, co mogłam, skupiając się na ciekawych detalach, rzeczach, które spowalniają oko, które pozwalają powoli odkrywać wnętrze i sprawiają, że człowiek czuje jakby miejsce opowiadało historie o sobie samym.”

W Muszla Tattoo króluje róż i wysublimowany, kobiecy styl. Poczekalnia to przytulny salon, z wyróżniającą się, piękną, koralową kanapą. Przyjaznego, domowego charakteru dodają miękkie fotele, pufy, poduszki oraz liczne rośliny doniczkowe. W całym wnętrzu panuje rokokowy przepych: przestrzeń wypełniają bukiety kwiatów i ogrom dodatków – ramek, przedmiotów, plecionych makram, pachnących świec, światełek. Nie brakuje również dekoracji z muszelek oraz przedmiotów inspirowanych ich kształtem, które nawiązują do nazwy lokalu.

 
Reklama

Za złotą ladą znajduje się mocno zaakcentowana różowa ściana, której przedłużenie prowadzi do zabiegowej części salonu. Kolory ścian – róż i szarość – wokół specjalistycznych mebli i sprzętów wyznaczają i oddzielają od siebie strefy tatuażu i piercingu. Pomimo konieczności stosowania się do wymogów sanitarnych, tutaj również udało się uzyskać przytulny, ciepły klimat poprzez wykorzystanie licznych dekoracji, światełek, ramek czy luster.

“Podejście do wnętrza odzwierciedla nasze podejście do usług, które oferujemy – chcemy być blisko, chcemy być domowi, chcemy wywoływać uśmiech. To był nasz cel – stworzyć wnętrze, które będzie idealną (w naszym mniemaniu) wersją salonu. Chcieliśmy, żeby to było miejsce, w którym chce się po prostu przebywać – takie które O T U L A.”

Reklama

Całe wnętrze Muszli jest spójne, posiada własny, unikalny charakter wyrażający w pełni ideę lokalu oraz nastawienie samych właścicieli. Przełamuje standard typowego studia tatuażu (mrocznych, industrialnych, ciemnych wnętrz), tworząc niepowtarzalny, uroczy, domowy klimat.

Odwiedzając Muszlę możecie nie tylko sprawić sobie nowy tatuaż czy kolczyk, ale i miło spędzić czas. Wyjątkowa przestrzeń studia – elegancka, lekka jak chmurka, i słodka jak wata cukrowa – sprawi, że poczujecie się w tu jak w domu. Jeśli więc jesteście fanami niebanalnego designu, koniecznie zajrzyjcie do Alix i Rudego!

Więcej informacji o Muszla Tattoo znajdziecie na Instagramie salonu: @muszlatattoostudio

 

KAJA KOWALSKA

Jest dyplomowanym architektem wnętrz i współzałożycielką pracowni projektowej ATUT Architektura Wnętrz. Na co dzień tworzy indywidualne projekty przestrzeni mieszkalnych dopasowane do stylu życia, osobowości i potrzeb użytkowników. Kocha piękne wnętrza. Jej dodatkową kreatywną pasją jest projektowanie grafiki użytkowej. Lubi także eksperymenty z kolorowym makijażem, który pomaga jej wyrazić siebie. Uwielbia przyrodę – zwierzęta, rośliny i góry.

Share this post

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

PROPONOWANE