Signature Gwiazd z Anitą Lipnicką i Markiem Grayem

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Signature Gwiazd to projekt topowej warszawskiej restauracji mieszczącej się na Poznańskiej 15. Do projektu zapraszane są gwiazdy cenione za swój dorobek artystyczny i lubiące gotować. Tym razem danie, które restauracja wprowadzi na wiosnę do menu będzie pochodziło spod ręki Szefa Kuchni Wojtka Kiliana oraz Anity Lipnickiej i jej męża artysty Marka Graya. Oficjalna inauguracja odbędzie się już 27 marca 2019 roku.

Signature to restauracja wielokrotnie wyróżniana kulinarnie m.in: dwa komplety sztućców przewodnika Michelin 2018, rekomendacje Forbesa, nagroda Noble Night czy też Gault & Milllau. Miejsce jest znane nie tylko z dobrej kuchni ale także ze swojej historii i designu a także ciekawych projektów. Nazwa Signature to z angielskiego podpis stąd powstał autorski pomysł angażujący wybrane gwiazdy do dzielenia się ulubionymi smakami w menu restauracji. Wcześniej Signature wprowadziła już dania Małgorzaty Sochy, Anity Sokołowskiej oraz Borysa Szyca. Czym kierowali się organizatorzy w zaproszeniu Anity Lipnickiej i Marka Graya do współpracy ?

Reklama

„Anita jest wokalistką z dużym już dorobkiem artystycznym, którego raczej nie muszę przytaczać bo każdy zna jej kultowe piosenki jak np. „ Piosenka Księżycowa” . Mark jej mąż jest świetnym artystą, już w wieku 17 lat był dyrektorem kreatywnym agencji reklamowej w Anglii a na swoim koncie ma wiele ciekawych wystaw – jedna z nich była właśnie w Galerii Rabbithole Art Room przy hotelu H15 Boutique Hotel. Oboje uwielbiają gotować i jako dusze artystyczne eksperymentować z nowymi smakami. Znając z tej perspektywy Anitę i Marka, był to dla nas oczywisty wybór.” mówi Marcin Mazur, dyrektor spółki zarządzającej restauracją.

A czym kierowała się Anita Lipnicka i Mark Gray w przyjęciu propozycji?

„Gotowanie to magia. Podobnie jak muzyka i sztuka – wrzucasz składniki do kapelusza, czarujesz… i wyciągasz żywego królika! Oboje z Markiem jesteśmy artystami. Czarujemy na co dzień – ja przy pomocy słów i dźwięków, on – kolorów i faktur. Chodzi o to, aby poruszyć zmysły, wywołać wrażenie, przekazać światu jakąś osobistą wiadomość. Oboje też uwielbiamy jeść. Jesteśmy niestrudzonymi poszukiwaczami kulinarnych uniesień. Tego samego, co wkładamy w swoją pracę, szukamy na talerzu – serca! Dlatego z ogromną frajdą przyjęliśmy zaproszenie do współpracy z Restauracją Signature w Warszawie. Postaramy się stworzyć prawdziwą symfonię smaków, która będzie miłosnym wyznaniem dla Waszego podniebienia. Bo w gotowaniu, jak w muzyce i sztuce, nie da się oszukać. Albo są emocje, albo ich nie ma. Chodzi o to, żeby na końcu jednak wyskoczył ten królik z kapelusza!.” mówi Anita Lipnicka

Przeczytaj również

Ojciec i córka

Monika, niespełna trzydziestolatka. Pewna siebie, mocna w uścisku dłoni, atrakcyjna

Reklama