Badania: MDMA może pomóc w leczeniu i nawrotach alkoholizmu

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

W najnowszym badaniu opublikowanym w Journal of Psychomarcology, zbadano skuteczność MDMA w leczeniu uzależnienia od alkoholu. Ben Sessa wraz z zespołem twierdzą, że zazwyczaj nadużywanie procentów jest sposobem na poradzenie sobie z traumami z przeszłości.

Do eksperymentu zaproszono 14 osób, które miały problemy z częstotliwością użycia alkoholu. Podano im 125 mg ecstasy podczas podczas dwóch sesji terapeutycznych, następnie po dwóch godzinach, dodano 62,5 mg. Uczestnikom było zapewnione pełne wsparcie psychologiczne. Specjaliści każdego dnia do 6 dni po sesji dzwonili do badanych, aby skontrolować ich odczucia. Okazało się, że ich humor oraz jakość snu uległy polepszeniu, a skłonności samobójcze zostały załagodzone..

Wykazano, że ochotnicy zmniejszyli spożycie alkoholu z ok. 3,3 l tygodniowo do ok. 0,5 l. U 11 z nich, efekt utrzymywał się przez 9 miesięcy (w tym 9 osób zrezygnowało z używki zupełnie). 3 osoby powróciły do picia ilości sprzed badania. Zespół planuje kolejne eksperymenty, tym razem z podziałem uczestników na  grupę kontrolną oraz właściwą.

Źródło

Reklama