Huawei inwestuje w świnie z powodu obostrzeń USA

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

W związku z określeniem firmy jako zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego USA przez administrację Trumpa, chiński gigant szuka innych źródeł przychodów.

Były prezydent Stanów Zjednoczonych stwierdził, że firma może być zagrożeniem dla państwa, a informacje, które gromadzi na swoich urządzeniach może udostępniać chińskiemu rządowi. W związku z tym, Huawei ograniczał się do importu wyłącznie urządzeń z 4G. Sprzedaż elektroniki 5G została ograniczona również z innych krajach, łącznie z Wielką Brytanią, co skutkowało obniżoną o 42% sprzedażą w ostatnim kwartale 2020 r.

Marka zaczęła szukać nowych rozwiązań, wprowadzając m.in. inteligentne pojazdy i inne gadżety. Współpracuje również z przemysłem wydobywczym węgla, a już niedługo – z chińskim przemysłem hodowli trzody chlewnej. Pomysł na nową technologię opiera się na modernizacji ferm, dzięki wprowadzeniu sztucznej inteligencji. Ma ona pomóc w wykrywaniu chorób i śledzeniu zwierząt. Nowe rozwiązanie będzie obejmowało rozpoznawanie twarzy, które umożliwi identyfikację poszczególnych świń oraz zmonitoruje ich wagę, dietę i ćwiczenia.

„Przetrwamy nawet bez sprzedaży telefonów” – powiedział Ren Zhengfei, założyciel Huawei.

Źródło 

Reklama

Macarena 24/7

Kiedy w duszy gra macarena. Dwadzieścia cztery na dobę, człowiek