Nie tylko imprezy

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Ibiza to magiczne miejsce, wyspa o dwóch twarzach. Za sprawą znajdujących się tu słynnych klubów z muzyką elektroniczną przyciąga fanów imprez z całego świata, jednak miłośnicy spokoju i odpoczynku także znajdą tu coś dla siebie.

Ibiza to trzecia co do wielkości i druga pod względem liczby ludności hiszpańska wyspa należąca do archipelagu Balearów. Dzięki słynnym klubom, takim jak Pacha, Space, Amnesia, Privilege czy Eden, kojarzona jest przede wszystkim z szaloną zabawą do białego rana i stała się mekką fanów muzyki elektronicznej (house, minimal, trance i techno). Imprezy odbywają się jednak tylko w sezonie letnim (od maja do września), a w pozostałe miesiące wyspa urzeka i zachwyca zlokalizowanymi tu niesamowitymi atrakcjami przyrodniczymi.

Reklama

Zewsząd otaczają nas piękne widoki oraz krystalicznie czysta woda, a tutejsze zachody słońca to niezapomniane wrażenia. Cała wyspa jestidealnymmiejscemdo leniuchowania, a do wyboru mamy aż 50 plaż! Jedna z najpiękniejszych i najbardziej popularnych to Cala Conta, położona na północy, niedaleko miasteczka San Antonio.

Koniecznie trzeba zobaczyć też Stare Miasto Eivissy (stolica Ibizy). Dalt Vila (dosł. Wysokie Miasto), to dzielnica otoczona murami obronnymi i fortyfikacjami iniewątpliwie największa atrakcja wyspy, którejbyła i nadal jest jej politycznym, handlowym i kulturalnym centrum.

Co ciekawe, większość znajdujących się na Ibizie zabudowań jest koloru białego, a wszystkie miasteczka noszą imiona świętych. Sam Nostradamus nazwał ją „ostatnią bezpieczną ostoją w dniu sądu ostatecznego”. W 1999 roku wyspa została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO ze względu na swą różnorodność biologiczną i kulturową.

Przeczytaj również

Nasze magazyny

Reklama

Error: Access Token is not valid or has expired. Feed will not update.
This error message is only visible to WordPress admins

There's an issue with the Instagram Access Token that you are using. Please obtain a new Access Token on the plugin's Settings page.
If you continue to have an issue with your Access Token then please see this FAQ for more information.

Follow on Twitter

Reklama

Reklama