Badania: im więcej broni, tym mniej prawdopodobne, że ktoś z niej wystrzeli

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Według najnowszych badań, posiadanie dużej ilości broni palnej, wiąże się z mniejszym prawdopodobieństwem użycia jej przy zakończeniu swojego żywota.

Badacze przyjrzeli się różnym przypadkom samobójstwa posiadaczy broni. Pod lupę wzięli 121 osób, w tym 93, którzy zginęli z broni palnej oraz 28 w inny sposób. Następnie skontaktowali się z ich bliskimi w celu pozyskania dokładniejszych informacji. Okazało się, że 77% osób, które zginęły przy użyciu broni palnej i 61% tych, którzy umarli w inny sposób, miało pistolet. 88,8% osób, które posiadały krótką broń palną, użyła jej przy pomocy w zakończeniu życia. Natomiast z osób, które miały w domu strzelbę, do uśmiercenia użyło jej 81,8%. Co więcej, czym więcej broni miała dana osoba, tym niższe było prawdopodobieństwo wykorzystania przedmiotu do niecnych celów.

„Wiadome było, że posiadanie broni wiąże się z większym ryzykiem użycia jej do samobójstwa. Co zaskakujęca, po raz pierwszy dowiadujemy się, że to ryzyko śmierci z wystrzału maleje wprost proporcjonalnie do liczby posiadanej broni” – powiedział Michael Anestis, autor badania opublikowanego w Aechives of Suicide Research.

Źródło

Reklama

Macarena 24/7

Kiedy w duszy gra macarena. Dwadzieścia cztery na dobę, człowiek