Jaguar planuje przenieść się wyłącznie na silniki elektryczne do 2025

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Tak jak my blisko rok temu postanowiliśmy w pełni przejść do formy digitalowej, tak Jaguar założyć, że w przeciągu kolejnych 4 lat, stanie się marką, składającą się w pełni z samochodów elektrycznych.

Thierry Bolloré, nowy dyrektor generalny brytyjskiej firmy opracował nowy plan, według którego popularna marka samochodowa ma stać się firmą zero emisyjną do 2039 roku. Pod koniec dekady, każdy Jaguar i Land Rover ma być sprzedawany wyłącznie w wersji elektrycznej. Ta pierwsza stanie się oficjalnie jedyną marką luksusową, która podejmie tak radykalne kroki.

Jak twierdzi dyrektor, nowy plan został zaprojektowany, aby jakość postawić ponad ilość. Jaguar Land Rover ma się stać „dostawcą pojazdów marzeń dla najbardziej wymagających klientów”. Przyszłe modele Land Roverów będą konstruowane w oparciu o podłużną architekturę modułową, umożliwiającą przystosowanie modeli z silnikiem spalinowym i modeli EV do standardów elektryków. Do 2026 roku firma zobowiązała się również do wycofania silników Diesla w 100%.

Jaguar był nieco większym wyzwaniem. Przychody ze sprzedaży produktów na przestrzeni ostatnich lat znacznie zmalały. Dzięki nowej strategii, ma się ponownie pojawić na rynku premium, dostosowując swoje produkty do aktualnych potrzeb środowiskowych.

Na ten moment jedynym elektrycznym modelem jest I-Pace SUV, a prace nad nową limuzyną XJ z napędem elektrycznym trwają. Jednak już wkrótce, Jaguar ma się stać „jednym z najbardziej dochodowych producentów luksusowych samochodów na świecie”.

Źródło 

Reklama

#SHEkNEWs

AUTORSKIE KOSMETKI MACIEJA ZIENIA Marka Maciej Zień wprowadziła na rynek