Biden powinien poślubić Nigeryjczyka, jeśli poważnie bierze prawa mniejszości

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Joe Biden w niedawnym memorandum zapowiedział egzekwowanie praw mających na celu ochronę grupy społecznej LGBT+, w tym nakładanie sankcji na państwa, które naruszają prawa człowieka. „Jeżeli prezydent chce, aby Nigeria była pro LGBT+, niech sam poślubi mężczyznę”.

 

W Nigerii w 2014 roku została podpisana o zakazie małżeństw jednopłciowych (kara za wspólne pożycie, publiczne okazywanie miłości może wynieść od 10 do 14 lat więzienia). Emmah Isong, sekretarz generalny PFN powiedział, że „we wspólnocie narodów, każdy z nich jest równy. USA jest państwem wierzącym w demokrację i wolność wyboru, a Nigeria jest wolnym państwem. A już na pewno nie zależnym od Stanów, dlatego też, uważam, że kraj powinien mieć prawo do ustanawiania praw antygejowskich. Nikt nie powinien nas za to sankcjonować”.

 

Jeżeli nałożą na nas sankcje za naszą wiarę, my możemy nałożyć za ich – kontynuuje. Jak twierdzi, w Nigerii wiele publicznych osób odkryło swoją homoseksualną orientację i nie zostało ukaranych. Ponadto, decyzja rządu US nie została listownie zakomunikowana południowemu rządowi. „Niech pojawi się list podpisany przez sekretarza stanu instruujący nas do stania się gejowskim państwem, a wtedy zaprosimy prezydenta Stanów Zjednoczonych do nas, zachęcając go do kolejnego małżeństwa, tym razem, z nigeryjskim mężczyzną”.

 

Źródło 

Reklama

Macarena 24/7

Kiedy w duszy gra macarena. Dwadzieścia cztery na dobę, człowiek