Herbata miętowa

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Herbata miętowa pomaga na wiele dolegliwości. Wspomaga trawienie, podawana jest na kaszel, dobry sen i dla obniżenia napięcia. Głównie znana jest i stosowana przy dolegliwościach układu trawiennego. Mięta pobudza apetyt i wspomaga trawienie, działa rozkurczowo, zapobiega kolce jelitowej, pomaga na nudności, wspomaga przemianę materii, zmniejsza apetyt na słodycze, leczy czkawkę, pomaga w schorzeniach wątroby i dróg żółciowych, jest bardzo pomocna przy zespole jelita drażliwego. Jej napar będzie wspomagający po ciężkostarwnym posiłku.

Dzięki mentolowi zawartemu w mięcie, świetnie sprawdza się stosowana w formie inhalacji podczas przeziębienia. Udrażnia górne drogi oddechowe i wspomaga leczenie kaszlu i kataru.

Dzięki zawartości flawonoidów, herbata miętowa poprawia koncentrację.

Mięta ma podobne działanie do melisy. Wspomaga układ nerwowy, relaksuje i uspokaja. Łagodzi ból, sprawdza się nawet przy migrenowych bólach głowy.

Pij ją bez dodatku cukru.

 

Skład herbaty miętowej: olejki eteryczne, m.in. mentol i limonen, kwasy organiczne, flawonoidy, garbniki, prowitamina A, witamina C, potas, wapń, magnez, żelazo, cynk.

Reklama