Sąd nakazał mężczyźnie musi oddać spermę żonie, z którą jest w separacji

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Sąd rodzinny w Maharasztrze skłonił się ku prośbie kobiety, która zażyczyła sobie kolejnego dziecka od męża, z którym jest w separacji. „Niepozwalanie płodnej kobiecie na prokreację jest jak zmuszanie jej do sterylizacji” – orzekł sędzia.

 

Wniosek o wpłynął do sądu dwa lata po tym, jak mężczyzna zaapelował o rozwód, ze względu na jej agresję. Chwilę później, do instytucji wpłynęła skarga żony – mąż również rzekomo się nad nią znęcał. Byli partnerzy mają 7-letniego syna, którym opiekuje się matka, jednak walka o prawa do opieki trwa.

 

W międzyczasie, kobieta stwierdziła, że jako 35-latka nie ma już czasu na zawieranie kolejnego małżeństwa, a syn w przyszłości może potrzebować towarzystwa kolejnego dziecka. Rozpoczęła więc starania o przywrócenie małżeństwa albo o zgodę na przeprowadzenie zapłodnienia in vitro. Zapewniła jednocześnie, że po wydaniu pozytywnej decyzji, wycofa zarzuty i nie będzie starała się o alimenty na kolejną pociechę.

 

Podczas rozprawy sąd podkreślił prawa kobiety do reprodukcji. Przywrócenie małżeństwa może być niezgodne z wolą męża, jednak skorzystanie z jego spermy, niekoniecznie.

 

Źródło 

Reklama

Macarena 24/7

Kiedy w duszy gra macarena. Dwadzieścia cztery na dobę, człowiek