Uganda: Guz usunięty, leczenie wstrzymane – poproszono o zapłatę 173 000$ z góry

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Kiedy rodzina z Afryki usłyszała, że grupa charytatywna wraz z chirurgiem z Duke University Hospital zaoferowali pomoc mężczyźnie z guzem mózgu były zachwyceni. Do momentu, w którym zostali poproszeni o uiszczenie opłaty w wysokości 173 000 dolarów.

 

Okwakol otrzymał pełne wsparcie wolontariuszy przy podróży z Ugandy do Durham, w którym miała się odbyć operacja. 25-latek miał guza, naciskającego na nerw wzrokowy. Dr Dirk Hamp, założyciel strony GoFundMe zebrał dziesiątki tysięcy dolarów na operację młodego mężczyzny. Zlecenie otrzymał neurochirurg, dr Michael Haglund. W ciągu tygodnia od wysłania prośby o wydanie wizy medycznej obowiązującej w nagłych wypadkach otrzymał zezwolenie. Matka chłopca była wniebowzięta „Okazano nam tyle miłości. Bóg nas umiłował, Ci ludzie mają wielkie serca”.

 

Po usunięciu guza wydano nową diagnozę. Okazało się, że to rak przyczynił się do powstania narośli. Hamp stwierdził, że guz ma duże szanse na nawrót, więc najlepiej byłoby rozpocząć leczenie już teraz. Lekarze Okwakola zalecili rok chemioterapii i 6 tygodni chemioterapii, a następnie rachunek. Cały pakiet kosztowałby 173 000 dolarów.

 

Duke Health oznajmił, że płatności z góry są powszechnie stosowaną praktyką. Leczenie zostało wstrzymane.

 

Źródło

Reklama

Macarena 24/7

Kiedy w duszy gra macarena. Dwadzieścia cztery na dobę, człowiek