Współzałożyciel Parlera zwolniony – planował banować grupy neonazistowskie

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

 

Współzałożyciel Parlera, John Matze, został zwolniony z firmy za chęć zbanowania grup neonazistowskich. W oświadczeniu, Matze poinformował, że zarząd nie podzielał jego wizji co do firmy i napotykał stały opór w stosunku do jego pomysłów prowadzenia Parlera.

 

W związku z możliwością publikowania każdego kontentu, Parler zniknął zupełnie z internetu. Google usunął aplikację ze swojego sklepu po incydencie w amerykańskim Kapitolu. Matze nieustannie walczył o firmę. Zaproponował wstępną moderację oraz zbanowanie grup powiązanych z organizacjami terrorystycznymi. „Wiele grup neonazistowskich wpadłoby pod tę kategorię” – powiedział. Jednak członkowie zarządu, w tym Dan Bongino, prowadzący konserwatywny talk-show stwierdził, że wizja platformy jako zupełnie wolnej od jakiejkolwiek ingerencji była początkowym pomysłem, wyjaśniając radykalną decyzję.

 

Parler to serwis społecznościowy, który w założeniu miał się cechować bezstronnością i wolnością słowa. W listopadzie, serwis liczył 4 mln aktywnych użytkowników i ponad 10 mln łącznie zarejestrowanych. Przyciągał szerokie grono zwolenników prawej strony, którzy oskarżali wiodące strony społecznościowe typu Facebook i Twitter o cenzurowanie konserwatywnych wypowiedzi.

 

Źródło https://bit.ly/3cL5wUk

 

Reklama

Macarena 24/7

Kiedy w duszy gra macarena. Dwadzieścia cztery na dobę, człowiek