Policjant użył gazu na 9-latce: “Nie zachowuj się jak dziecko”

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Do incydentu doszło w Rochester. Policjant podczas interwencji w prywatnym domu użył gazu pieprzowego na dziewczynce. “Nie zachowuj się jak dziecko” – zaczął ją strofować, po czym 9-latka odpowiedziała, że przecież jest dzieckiem.

Funcjonariusze otrzymali niepokojące zgłoszenie dotyczące przemocy domowej. Po przybyciu we wskazane miejsce usłyszeli od dziecka, że chce zabić siebie oraz swoją matkę. Postanowili “zabezpieczyć” dziewczynkę. “Miotała się” – wyjaśniał jeden z policjantów.

Z policyjnego nagrania sytuacja wyglądała trochę inaczej – nie widać było, aby dziecko stawiało opór. Policjanci starali się przenieść je do pojazdu, aby móc zawieźć do szpitala. Jednak 9-latka nie chciała, aby ją zabrano. Założono jej kajdanki. Wielokrotnie było słychać krzyki “chcę do taty!”, dziecko skarżyło się również na obolałe nadgarstki. 9-latkę usadzono w wozie policyjnym, jednak jej nogi nadal pozostawały na zewnątrz. Dziecko odmawiało wejścia do środka. Wtedy, jeden z funkcjonariuszy zagroził użyciem gazu. Kilka sekund później spryskał oczy dziewczynki.

Na ten moment funkcjonariusze zostali zawieszeni. Letitia James, prawniczka określiła zajście jako “głęboko niepokojące i nieakceptowalne”. “Gaz pieprzowy nigdy nie powinien być stosowany w stosunku do dziecka” – dodała.

Reklama

Macarena 24/7

Kiedy w duszy gra macarena. Dwadzieścia cztery na dobę, człowiek