Badania: Prawica jest cenzurowana podobnie lub nawet rzadziej niż lewica

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

 

Naukowcy z New York Uniwersity udowodnili, że zarzuty kierowane przez konserwatywnych prawników i media w stronę firm Big Tech, które miałyby celowo używać cenzury, aby działać na ich szkodę są nieprawdziwe.

 

Przez lata Republikanie korzystali z nieudowodnionych informacji jakoby media społecznościowe nakładały cenzurę, w celu poparcia oponentów. Raport pokazuje jednak, że zarówno konserwatyści, jak i liberałowie otrzymywali tyle interakcje poprzez platformy społecznościowe (a nawet w niektórych przypadkach więcej).

 

Porównano interakcje w mediach społecznościowych na przykładzie Donalda Trumpa i Joe Bidena. Według raportu, Trump zdominował Bidena w zaangażowaniu na Facebooku (od 3.09-3.11.2020 r.) – miał on 87% z łącznych 307 mln interakcji, a jego przeciwnik 13%. Dane z Transparency Youtube mówią, że obie strony zyskały podobną liczbę wyświetleń na YouTube’ie.

 

Podsumowując badanie, naukowcy doszli do wniosku, że „twierdzenie, że media społecznościowe uciekają się do cenzury, aby szerzyć dezinformacją samo w sobie jest dezinformacją”.

 

Źródło https://bit.ly/3pKDMTo

 

Reklama

Macarena 24/7

Kiedy w duszy gra macarena. Dwadzieścia cztery na dobę, człowiek