Zaparowane wnętrze samochodu? Stacja pogodowa Forda zadba o dobry widok przez przednią szybę

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Wielu z nas wraca do sprawności po przymusowym bezruchu i okresie świątecznym. Okazuje się często, że kiedy wsiadamy do samochodu po większym wysiłku, szybko dochodzi do zaparowania wewnętrznej strony przedniej szyby, co opóźnia powrót do domu, nawet o kilka minut.

Zanim do tego dojdzie, stacja pogodowa Forda zapobiegnie zaparowaniu. Potrafi ona określać wilgotność powietrza, jak również zmiany temperatury szyby, automatycznie włączając klimatyzację – jeśli zajdzie potrzeba – i wybierając wymagane ustawienie nawiewu, aby zapobiec zaparowaniu przedniej szyby. *

Z powodu pandemii COVID-19 zostały ograniczone możliwości ćwiczenia w pomieszczeniach zamkniętych, dlatego coraz częściej zdarza się, że ludzie nie mają możliwości skorzystania z prysznica po treningu. Od marca do czerwca zeszłego roku w Wielkiej Brytanii odnotowano o 731 000 biegaczy i 1,2 miliona rowerzystów więcej niż w miesiącach wcześniejszych, podczas gdy w Niemczech liczba biegaczy wzrosła o 42%. Wszyscy staramy się zachować aktywność w czasie pandemii.

Stacja pogodowa Forda znajduje się na szybie, w pobliżu lusterka wstecznego. Całe urządzenie o wymiarach 5×3 cm składa się z kilku czujników. Najnowsza wersja została już wprowadzona w SUV-ach Kuga i Explorer. Oprócz opisanych funkcji, stacja ma dodatkowe walory, pomaga bowiem obniżyć zużycie paliwa i emisję CO2 poprzez ograniczenie wykorzystania sprężarki klimatyzacji.

Ford nawiązał niedawno współpracę z firmą komoot, specjalizującą się w organizacji czasu na świeżym powietrzu, aby umożliwić kierowcom planowanie, docieranie w ciekawe miejsca i przeżywanie przygód w terenie. Kierowcy wybranych modeli Forda z napędem elektrycznym mogą korzystać z FordPass, aby usunąć szron z przedniej szyby i ustawić temperaturę w kabinie przed rozpoczęciem podróży. ** Opatentowana przez Forda technologia QuickClear usuwa szron z przedniej szyby za naciśnięciem jednego przycisku.

 

* System czujników jest montowany w pojazdach z podwójną elektryczną automatyczną regulacją temperatury.

**W regionach, w których jest to dozwolone przez prawo.

Reklama

#SHEkNEWs

GUCCI ROZPOCZYNA WSPÓŁPRACĘ Z SUPERPLASTIC “Witamy w rodzinie” – tymi