Rząd Wielkiej Brytanii popiera środki antykoncepcyjne dla wiewiórek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Lord Goldsmith, minister środowiska Wielkiej Brytanii poparł projekt stosowania doustnych środków antykoncepcyjnych w celu kontroli populacji wiewiórki szarej. Szacunkowo, gryzonie przyczyniają się do szkody lasów, która kosztuje brytyjski rząd ok. 1,8 mld funtów rocznie.

Sprowadzone pod koniec XIX wieku szare wiewiórki powodują ogromne szkody w lasach, usuwając korę drzew z najmłodszych drzew w lesie (10-50 lat). „Nowe drzewa zasadzone w celu zachowania bioróżnorodności oraz zmniejszenia emisji dwutlenku węgla nie przetrwają dopóki liczba szarych wiewiórek nie zostanie zredukowana” – powiedział Simon Lloyd, dyrektor Squirrel Accord, powstałego w celu zarządzaniu sprawę szarych wiewiórek.

Aby wprowadzić projekt w życie, planowane jest zwabienie wiewiórek do skrzynek z karmą składającą się z masła z orzechów laskowych, jednak zamiast wzbogacania żywności dodatkowymi witaminami i minerałami,  dodany zostanie środek antykoncepcyjny.

„Mamy nadzieję, że postęp naukowy pozwoli na bezpieczną pomoc naturze w rozwoju poprzez kontrolę inwazyjnych gatunków” – twierdzi Departament ds. Środowiska, Żywności i Spraw Wiejskich. W innym przypadku

 

Źródło

Reklama

Sinooki blady Ty

Autoteliczne wyznania to najgorszego rodzaju onanizmy intelektualne. Zapraszam zatem. Wewnątrz