Nowe połączenie lotnicze z Wrocławia na wakacje

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Do siatki połączeń Portu Lotniczego Wrocław dołącza bułgarskie Burgas. Nowość wprowadza linia lotnicza Wizz Air. Loty będą realizowane od 19 czerwca. Bilety do Burgas są już dostępne. Dokąd jeszcze będzie można polecieć latem? 

Nowe połączenie lotnicze z Wrocławia do Burgas (Bułgaria) będzie realizowane raz w tygodniu – w każdą sobotę, począwszy od 19 czerwca 2021 roku. Wyloty z Wrocławia zaplanowano na godzinę 17.30, a lądowanie w Burgas na godzinę 20.45 czasu lokalnego (podróż potrwa 2 godziny i 15 minut). Wylot z Burgas do Wrocławia odbędzie się także w soboty – o godzinie 21.15. Lądowanie we Wrocławiu o godzinie 22.20 czasu polskiego. Ceny biletów, które można już rezerwować w systemie online przewoźnika, zaczynają się od 179 PLN* za lot w jedną stronę. – Bardzo cieszymy się z tej nowości. To świetna wiadomość zarówno dla pasażerów, jak i dla nas. Mamy nadzieję, że będzie to zwiastun udanego sezonu letniego dla wszystkich: dla podróżnych, lotnisk, linii lotniczych i innych podmiotów działających w branży lotniczej – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

W poprzednich sezonach letnich do Burgas z Wrocławia można było polecieć bezpośrednio tylko lotem czarterowym. W tym roku pasażerowie zyskają dodatkowe połączenie. Biorąc pod uwagę dużą popularność Bułgarii wśród Polaków, można spodziewać się wysokiego zainteresowania nową wakacyjną trasą od Wizz Air. Dokąd jeszcze w tym roku będzie można polecieć z Wrocławia tanimi liniami lotniczymi?

Kierunki na lato

Budowanie rozkładu letniego, który zacznie obowiązywać pod koniec marca, trwa. Do tej pory linie Wizz Air i Ryanair zapowiedziały połączenia m.in. do Chorwacji, Grecji, Hiszpanii, Portugalii, Czarnogóry, Włoch, Gruzji, Bułgarii, Wielkiej Brytanii, Norwegii, na Maltę, Cypr i Ukrainę. W rozkładzie letnim znajdą się prawdopodobnie: Zadar, Alicante, Malaga, Teneryfa, Girona pod Barceloną, Faro, Palermo, Neapol, Kreta, Larnaka, Bari, Burgas (nowość), Londyn, Oslo, Kijów i inne popularne kierunki. Na ostateczną listę trafią także połączenia obsługiwane przez linie sieciowe i czartery. Wiele wskazuje więc na to, że latem siatka połączeń będzie podobna do rozkładów znanych z lat ubiegłych. – Wraz z liniami lotniczymi robimy wszystko, aby była ona jak najbardziej zróżnicowana i zawierała zarówno kierunki wakacyjne, jak i biznesowe. Wszystko jednak zależy od rozwoju sytuacji – zapewnia Dariusz Kuś.

Cezary Pacamaj, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław, dodaje: – Podobnie jak wszyscy liczymy na to, że wkrótce pandemia zostanie w znacznym stopniu opanowana. Wówczas spodziewamy się powrotu do rozkładu większości połączeń, a wraz z nimi zwiększonego zainteresowania podróżami lotniczymi. Wierzymy, że nadchodzący sezon letni będzie zdecydowanie lepszy dla branży turystycznej niż trwający sezon zimowy. Musimy jednak cały czas zachowywać ostrożny optymizm.

Lotnisko w pełnej gotowości

Port Lotniczy Wrocław cały czas pozostaje w pełnej gotowości do obsługiwania większej liczby podróżnych z zachowaniem wszystkich niezbędnych zasad bezpieczeństwa (pomiar temperatury ciała osób wchodzących do terminala, nakaz zasłaniania ust i nosa, zasada zachowania dystansu, dezynfekcja rąk). Dodatkowo na parkingu przed terminalem można wykonać test na obecność wirusa SARS-CoV-2.

Wzmocnione procedury stosują także linie lotnicze. Wizz Air, na przykład, informuje swoich pasażerów o tym, że powinni odprawiać się drogą elektroniczną oraz dokonywać płatności online za usługi, aby zminimalizować zbędny kontakt fizyczny na lotnisku. Pasażerowie są także proszeni o przestrzeganie zasad dotyczących dystansu zarówno podczas wchodzenia, jak i schodzenia z pokładu, a także – podobnie jak załoga samolotu – noszenia maseczek podczas całego lotu.

* cena biletu z systemu rezerwacyjnego przewoźnika z dnia 26 stycznia 2021 roku. 

Więcej informacji

Port Lotniczy Wrocław to jedno z największych i najważniejszych lotnisk w Polsce, nowoczesne i wielokrotnie nagradzane. W pandemicznym roku 2020 Port Lotniczy Wrocław obsłużył ponad 1 mln pasażerów. Rok wcześniej – 3,5 mln. Pasażerowie mają do wyboru wiele atrakcyjnych kierunków, obsługiwanych przez tanie linie lotnicze, przewoźników sieciowych oraz czartery.

Port Lotniczy Wrocław obsługuje swoich pasażerów z zachowaniem wszystkich niezbędnych zasad bezpieczeństwa: pomiar temperatury ciała osób wchodzących do terminala, nakaz zasłaniania ust i nosa, zasada zachowania dystansu i dezynfekcja rąk. Od 2012 roku pasażerowie są obsługiwani w nowoczesnym terminalu, który dysponuje 22 stanowiskami odprawy bagażowej i 12 bramkami. Pasażerowie mają też do dyspozycji liczne sklepy, bary, kawiarnie i restauracje, także całodobowe. Przed terminalem znajduje się ok. 4 tys. miejsc parkingowych. Lotnisko dysponuje też systemem nawigacyjnym wyższej kategorii (ILS Cat. II), umożliwiającym realizację operacji lotniczych również w trudniejszych warunkach atmosferycznych. Dzięki tym udogodnieniom wrocławskie lotnisko jest doceniane za wysoki standard obsługi. W 2012 roku port został uznany przez pasażerów najbardziej przyjaznym lotniskiem w Polsce. Czterokrotnie otrzymał też nagrodę Business Traveller Award dla najlepszego regionalnego lotniska w kraju.
Podróżni doceniają także świetną lokalizacją wrocławskiego lotniska, które znajduje się na terenie Wrocławia. Wygodnym połączeniem z centrum jest autobusowa linia miejska „106”, oraz nocna „206”, natomiast z zachodnich dzielnic Wrocławia linia „129”. Wrocławskie lotnisko jest doskonale skomunikowane z siecią autostrad (A4 i A8) i dróg ekspresowych (S3, S5 i S8), co umożliwia szybki i wygodny dojazd również z dalej położonych regionów Polski.

Reklama