Od poniedziałku 25 stycznia w Porcie Lotniczym Gdańsk będzie można wykonać szybkie testy wymagane obecnie podczas podróży do Holandii

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Takie testy muszą być zrobione nie wcześniej niż na 4 godziny przed podróżą. W praktyce jest to bardzo trudne dla pasażerów. Dlatego pilnie nawiązaliśmy współpracę z laboratorium, które będzie wykonywało komercyjne testy antygenowe na gdańskim lotnisku. Uruchomi je firma HMS-Assistance. Jej ekipa zacznie pracę w poniedziałek 25 stycznia, już o godzinie 3.00 rano, tak by zdążyć przetestować pasażerów na poranne loty linii lotniczej KLM do Amsterdamu. Samoloty tego przewoźnika startują od poniedziałku do niedzieli o godzinie 6.30.

Podróżujący do Holandii z Gdańska samolotami KLM o godzinie 18.00, a także liniami Wizz Air do Eindhoven dwa razy w tygodniu o godzinnie 10.15, mogą zrobić testy antygenowe w przychodni i laboratorium HMS-Assistance w Gdyni, przy ulicy Pułaskiego 6 w śródmieściu miasta. Jest ona czynna od 7.00 do 19.00.

Wszyscy pasażerowie, który chcą wykonać szybkie testy antygenowe na lotnisku i w laboratorium w Gdyni, muszą się wcześniej zgłosić do rejestracji, e-mailem na adres: rejestracja@hms-assistance24.com. Można się także kontaktować telefonicznie z przychodnią od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-19.00 tel. +48 798 731 731, a w weekendy pod numerem komórkowym tel. + 48 519 073 753.

Koszt badania na obecność koronawirusa będzie wynosił w zależności od tego, czy to będzie dzień powszedni czy weekend od 160 do 200 złotych. Za zaświadczenie o wyniku testu trzeba będzie zapłacić odpowiednio od 110 do 200 złotych.

Punkt pobrań na lotnisku
Wymazy będą pobierane i wydawane wyniki w ambulatorium, które mieści się w terminalu pasażerskim T2, koło punktu odprawy bagażowej Check-in nr 1. W terminalu będą ustawione tablice informacyjne. Miejsce to wskażą także pracownicy czynnego całą dobę Punktu Informacji Turystycznej i Lotniskowej oraz inni pracownicy portu lotniczego. Pasażerowie powinni otrzymać wyniki testów już po 20 minutach od ich wykonania.

E-mail na który pasażerowie powinni zgłaszać chęć wykonania testu: rejestracja@hms-assistance24.com

Infolinia do sieci HMS-Assistance, tel. +48 798 519 519 

Władze Holandii od dziś od podróżujących do tego kraju wymagają dwóch testów na koronawirusa.  Jeden to test PCR, który trzeba zrobić na 72 godziny przed wyjazdem i mieć przy sobie wynik m.in. w języku angielskim. Drugi to test antygenowy, zrobiony nie wcześniej niż 4 godziny przed wyjazdem, którego wynik też musi być na piśmie, także po angielsku lub niemiecku, niderlandzku, hiszpańsku, portugalsku, włosku i francusku.

Reklama