Krzyknęła „Heil Hitler” na proteście. Przeprasza, miała na myśli Mein Führer

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Republikanka i kandydatka na szefową samorządu Staten Island przeprasza za swoją pomyłkę. Podczas protestu krzyknęła „Heil Hitler”, ale tak naprawdę chodziło jej o „Mein Führer”.

 

Republikanka ze Staten Island krzyczała „Heil Hitler” podczas sprzeciwu wprowadzającego restrykcje związane z koronawirusem. Według aktualnych regulacji, zabronione jest spożywanie posiłków w barach i restauracjach.

 

„Przybywamy tu razem, właścicielami niewielkich przedsiębiorstw, aby móc stanąć w obronie naszego prawa. Prawa do płacenia podatków, abyśmy mogli płacić pensje naszym sumiennym pracownikom” – powiedziała Leticia Remauro, kandydatka na szefową samorządu State Island – „Czasami trzeba powiedzieć Heil Hitler! nie wysyłaj nas w to miejsce”.

 

W mediach zawrzało, a klip został usunięty. Podczas jednego z wywiadów Remauro wprowadziła korektę, twierdząc, że się pomyliła i chciała powiedzieć „Mein Führer, nie wysyłaj nas w to miejsce”. Przeprosiła również za nawiązanie do nazistowskich niegdyś Niemiec „Kiedy myślisz o nazistowskich Niemczech czy Włoszech z Mussolinim na czele, to wszędzie zaczęło się tak samo. Najpierw przychodzą po twój biznes, religię i własność, a potem po ciebie”.

https://www.youtube.com/watch?v=SEwNj2T0xO8

 

Źródło

 

Reklama