Inwestowanie w apartamenty w gdańskim wydaniu

Nasze magazyny
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Sytuacja na światowym rynku nieruchomości, po wstrząsie spowodowanym pandemią, wydaje się pomału stabilizować. Klienci zorientowali się bowiem, że nieruchomości wciąż są najbezpieczniejszą formą lokowania kapitału. Jednym z najnowszych trendów jest wyraźny wzrost zainteresowania nieruchomościami klasy premium, zwłaszcza luksusowymi apartamentami zlokalizowanymi nad wodą.

W dowolnej lokalizacji na świecie apartamenty zlokalizowane nad wodą, czy to nad morzem, jeziorem czy malowniczą rzeką w centrum miasta, to oferty unikalne. Budowane w pierwszej linii zabudowy są doskonałym miejscem lokowania kapitału ze względu na swoją ograniczoną podaż i to bez względu na to, czy kupowane są w celach zamieszkania, czy też inwestycyjnie – z planem wynajmu krótkoterminowego. Te ostatnie, w świetle zagrożenia COVID-19, są doskonałą, komfortową i co najważniejsze – bezpieczną alternatywą dla dużych ośrodków hotelowych, które niejako wymuszają częste kontakty z dużymi grupami ludzi.

Tego typu apartamenty wynajmowane krótkoterminowo posiadają własne zaplecze kuchenne, co  eliminuje ryzyko związane z korzystaniem z hotelowej restauracji a więc i częstych kontaktów z hotelowymi gośćmi. Innym powodem wzrostu zainteresowania takimi apartamentami jest chęć posiadania tzw. second home – miejsca, które w przypadku wprowadzenia kolejnego lockdownu, umożliwiałoby spędzenie okresu izolacji w komfortowych warunkach i ciekawej lokalizacji.

Dobrym przykładem jest trójmiejski rynek apartamentów nadwodnych, który ma przed sobą bardzo dobre perspektywy, głównie dzięki skutecznej promocji wielu inwestycji oraz stale rozwijającej się ofercie turystycznej. Potencjał ten dostrzegają nie tylko inwestorzy lokalni, ale też nabywcy z całego świata. W czasach kryzysu branży hotelarskiej, doskonale położone apartamenty stają się jedną z najbardziej atrakcyjnych form inwestycji.

Najpopularniejsze apartamenty klasy premium, oprócz dogodnej lokalizacji i nowoczesnego designu wnętrz, posiadają również inne udogodnienia. Standardem są duże przeszklenia i tarasy oferujące widok na tętniące życiem akweny wodne, a także zlokalizowane w parterach strefy gastronomiczne i usługowe. Coraz częściej pojawiają się również inwestycje z własnymi marinami jachtowymi. Wszystko po to, aby zapewnić właścicielom i gościom maksymalny komfort.

Dobrym przykładem realizacji tego trendu na trójmiejskim rynku jest inwestycja Chlebova Apartamenty zlokalizowana nad samym brzegiem Motławy, w miejscu Germania Brotfabrik – dawnej przemysłowej fabryki chleba, która działała tu nieprzerwanie aż do końca II wojny światowej. Oprócz wyjątkowej lokalizacji przy samej marinie, nacisk położono tu również na nowoczesne przestrzenie rekreacyjne – strefę fitness, strefę biznesową czy salę zabaw dla najmłodszych. W parterach przewidziano lokale usługowe, a na dachu zaprojektowany został taras widokowy. Wszystko wskazuje więc na to, że Chlebova dołączy do grona najbardziej pożądanych lokalizacji położonych w Gdańsku, zarówno dla inwestorów, jak i turystów zainteresowanych krótkoterminowym najmem.

Lokalizacja obiektu zapewnia inwestorom wiele korzyści między innymi dostęp do wodnych atrakcji, zabytków Gdańska czy obiektów kultury i sztuki – mówi Bartłomiej Oset, wiceprezes zarządu NDI Development. Pomimo to, Chlebova zlokalizowana jest w miejscu, które zapewnia wytchnienie od zgiełku centrum miasta, a dzięki temu jest doskonałym miejscemw którym spędzony czas pozwoli czerpać z komfortu prawdziwego zacisza domowegoTo właśnie te czynniki bezpośrednio przekładają się na dobre wyniki sprzedaży –  dodaje.

Reklama

DC z bagien

Trudno stwierdzić czy wrażliwość czytelników uległa zmianie, a może postmodernizm