Irański parlament planuje wyeliminować Izrael do 2041 r.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

W nowym roku irańscy posłowie postanowili przedstawić ustawę, która miałaby wyeliminować Izrael w przeciągu dwóch dekad oraz usunąć wojska amerykańskich z regionu.

Ustawa zawiera 16 artykułów pt. „zadośćuczynienie Iranu” i została zaprezentowana w odpowiedzi na zabójstwo generała Kasema Sulejmaniego przez amerykański Pentagon. W styczniu mija rocznica kontrowersyjnego wydarzenia.

Amerykańskie wojsko, na polecenie Donalda Trumpa podjęło działania defensywne, których celem miała być ochrona obywateli poza granicami państwa. Sulejman miał „aktywnie rozwijać” plany ataków na amerykański personel i być odpowiedzialny za śmierć setek Amerykanów i członków koalicji. Według Stanów Zjednoczonych, w ciągu ostatnich miesięcy swojego życia organizował ataki na amerykańskie bazy w Iranie oraz zaakceptował planowane na ambasadę w Bagdadzie ataki.

Plany przedstawione przez irański parlament zakładają konieczność podjęcia wszelkich środków, aby wyeliminować Izrael w przeciągu 20 lat i przełamać blokadę kontrolowany przez Hamasa Okręg Gazy. Projekt zakłada również zobowiązanie przyszłych posłów do wysyłania pomocy humanitarnej (leki, jedzenie, paliwo) raz na trzy miesiące, aby przetrwać oblężenie w Jemenie.

Artykuł „wydalenie Ameryki z regionu” zakłada, że siły irańskie dołożą wszelkich starań, aby usunąć amerykańskie wojsko z regionu. Ustawa zezwala Tehranowi podjęcie jakichkolwiek działań, broniąc agresji ze strony USA oraz zakazuje jakichkolwiek negocjacji z USA w kwestiach niejądrowych oraz takich z udziałem innych państw.

 

Źródło 

Reklama

New Home

Kieruje mnie światło pozostawione na werandzie. Kilka stopni. Nick łapie