Odwiedź Gdańsk – na planszy!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

W czasach pandemii możliwości podróżowania są ograniczone. Można jednak odwiedzać ciekawe miejsca w inny sposób, a dzięki grze planszowej Visit Gdansk możemy lepiej poznać 1000-letni Gdańsk i zdobyć nagrodę – prawdziwe bursztyny!

Gra planszowa Visit Gdansk to najnowszy projekt Gdańskiej Organizacji Turystycznej. Zgodnie z najnowszymi standardami świata gier planszowych, jest ona zapakowana w piękne i kolorowe pudełko. Wszystkie komponenty, czyli plansza, pionki, karty, kostki i kafelki są najwyższej jakości. A co najciekawsze, pamiątki które kolekcjonujemy by wygrać, to prawdziwe bursztyny i jest ich aż 15.

Żadna rozgrywka nie jest taka sama

Plansza jest modularna, co oznacza, że żadna rozgrywka nie jest taka sama. To sprawia, że po grę chętnie sięgniemy wiele razy. A została ona zaprojektowana dla dwóch do czterech graczy w wieku od 8 lat. Czas rozgrywki waha się i wynosi około 1 godziny. Wprawni gracze, po kilku rozgrywkach, będą w stanie ukończyć wyzwanie w nieco krótszym czasie.

Ekologiczna i dwujęzyczna

W trakcie rozgrywki gracze odkrywają ciekawostki na temat Gdańska, planują własną wyprawę przez miasto i zdobywają przy okazji bursztynowe pamiątki.

Gra jest ekologiczna, nie zawiera plastiku (tylko kilka woreczków strunowych wielokrotnego użytku do utrzymania elementów gry uporządkowanych wewnątrz pudełka). Gra jest dwujęzyczna: polsko-angielska.

Rozrywka dla znajomych lub rodziny

W grze wcielamy się w jedną z czterech postaci. Może to być student, senior, biznesmen lub cała rodzina. Celem gry jest zdobycie trzech bursztynów. Kto pierwszy je zbierze – wygrywa. Możemy tego dokonać poprzez odwiedzanie charakterystycznych dla Gdańska miejsc. Znajdziemy tu m.in. parki, zabytki, restauracje, ale także również i stocznię.

Uważać trzeba nawet na pogodę

Zadanie nie jest jednak tak proste, jak mogłoby się wydawać. Każda postać ma swoje mocne i słabe strony. Trzeba umiejętnie dysponować zasobami, aby sprawnie poznawać kolejne miejsca. Pojechać tramwajem? A może taksówką – jest szybsza, ale więcej kosztuje. Tylko sprytny balans i dobre wybory zapewnią nam zwycięstwo. Trzeba też uważać na pogodę – może nam pomóc lub pokrzyżować szyki, nawet kiedy wydaje się, że wygrana jest w zasięgu ręki.

W ciekawy sposób odkrywać Gdańsk

Cel gry to nie tylko zwycięstwo. Każdy kafelek układany na planszy zawiera na odwrocie ciekawe fakty o Gdańsku. Dzięki grze poznamy więc wiele ciekawostek. Nie martwmy się, jeżeli nie będziemy pierwsi, bo i tak poszerzymy swoją wiedzę. Można śmiało powiedzieć, że w tej grze wygrywa każdy! Dzięki niej można w ciekawy i zabawny sposób odkrywać Gdańsk.

Znany projektant i firma

Planszówka została opracowana przez projektanta gier – Sławomira Czubę, który na swoim koncie ma projekty wielu znakomitych gier. Z kolei za produkcję odpowiedzialna jest znana firma Trefl.

Gdzie kupić grę

Gra, w cenie 79,99 zł jest dostępna za pośrednictwem sklepu internetowego Visit Gdansk (https://sklep.visitgdansk.com/pl/), a także w punktach informacji turystycznej (Port Lotniczy, tunel przy dworcu PKP Gdańsk Główny oraz Długi Targ 28/29).

Visit Gdansk to gra planszowa zapakowana w piękne pudełko, z autorskimi regułami, ślicznymi komponentami, która zachęca i pomaga poznać 1000-letni Gdańsk. A nagrodą dla zwycięzcy są prawdzie bursztyny, których jest aż piętnaście.

Na stronie Visit Gdańsk możemy także kupić kalendarz książkowy na 2021 rok, liczący 144 strony, na których znajdziemy kalendarium w języku polskim, angielskim, niemieckim i rosyjskim.

Fot. Gdańska Organizacja Turystyczna

 

Reklama

DC z bagien

Trudno stwierdzić czy wrażliwość czytelników uległa zmianie, a może postmodernizm