Bajeczne święta dla potrzebujących z Portem Lotniczym Gdańsk

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Baśniowe sanie, ogromny worek z prezentami i pewien Pan z białą brodą, rozdający podarki – tak wyglądała świąteczna akcja zorganizowana przez porty lotnicze w Gdańsku i Łodzi oraz Marszałka Województwa Pomorskiego. Prezenty otrzymały dzieci z Domu im. Janusza Korczaka w Gdańsku.

Z powodu pandemii, dzieci z domu dziecka nie mogły przyjechać na powitanie Mikołaja na lotnisko, dlatego też wysłano prezenty wprost do nich.

Zorganizowano akcję „Pomagamy Mikołajowi przylecieć do dzieci”. Trefl Sopot, Trefl Gdańsk, Lagardere i Gdańska Organizacja Turystyczna pomogli zebrać zabawki (tablety, klocki, gry, puzzle, piłki) i słodycze, a Agencja Eventowa IKA i jej Wielka Fabryka Elfów dostarczyły prezenty Mikołajowi, który przyleciał na pokładzie specjalnego mikołajowego samolotu wprost z zaprzyjaźnionego portu w Łodzi (gdzie wcześniej też zorganizowano podobną akcję). Na płycie gdańskiego lotniska czekali na niego Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk i bajkowe elfy.

Po oficjalnym powitaniu w Porcie Lotniczym Gdańsk, Mikołaj pojechał do Domu Dziecka,
a tam czekali na niego mieszkańcy. Gość zostawił prezenty, a od dzieci dostał gorące pozdrowienia. Od opiekunów Domu Małego Dziecka im. Janusza Korczaka w Gdańsku wiemy, że prezenty bardzo się spodobały.

Wsparcie otrzymało również Hospicjum Pomorze Dzieciom. Port Lotniczy Gdańsk sfinansował zakup dwóch Fordów dla lekarzy i pielęgniarek, którzy codziennie docierają do potrzebujących, chorych dzieci. Kluczyki do nowych aut przekazała na terenie gdańskiego lotniska szefowej hospicjum Ewie Liegman – Iwona Tomczyńska.

„Wspieramy hospicjum od dawna, bo wiemy, jak ważna jest jego działalność i jak wielkie są jego potrzeby. Cieszymy się, że w tym trudnym czasie możemy zaoferować realną pomoc pracownikom hospicjum. Tak postrzegamy swoją misję firmy wrażliwej i społecznie odpowiedzialnej” – powiedziała kierownik Działu Analiz Ekonomicznych i Marketingu Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

Reklama

Reklama