SHE SAID SO – Marta Kucińska

marta-kuciska-grafika-na-strone-min

Twój ulubiony rytuał (czynność, którą powtarzasz każdego dnia)?

Ja mam całą masę rytuałów takich jak joga, oddechy, palenie świec i kadzideł, słuchanie mantr, aromaterapia itd.

Rano jest to powitanie słońca i 2 szklanki bardzo ciepłej wody. Parzenie porannej kawy z dodatkiem kardamonu i cynamonu to także przyjemność, choć bardziej dla zapachu niż smaku. Nie wyobrażam sobie również początku dnia bez porannej dawki miłości dla dzieci, którą okazuję przytulaniem i przygotowaniem śniadania płynącym prosto z serca. Wieczorny rytuał to automasaż twarzy i joga twarzy, dla uwolnienia napięć z mięśni mimicznych i przywrócenia równowagi tkankom. 

Kiedy ostatni raz robiłaś coś po raz pierwszy (i co to było?)

W tym roku wydałam swoją pierwszą w życiu książkę „Joga Piękna”. Było to bardzo ciekawe doświadczenie, pełne obaw, wątpliwości, radości a także odkryć, że potrafię coś jeszcze o co bym się w życiu nie podejrzewała! Zawsze byłam mistrzynią najkrótszych wypracowań w szkole, a tym razem słowa same płynęły

Gdybyś mogła wybrać dla siebie supermoc, to jaką byś wybrała?

Nie wiem, jak taka supermoc miałaby się nazywać, ale gdyby taka istniała to chciałabym móc sprawiać by wszyscy byli szczęśliwi, spełnieni, kochani, by ich życie było pełne miłości.

Chciałabym umieć sprawiać, by ludzie dbali o siebie na 3 poziomach: ciała, umysłu i ducha, bo tylko równowaga na tych wszystkich poziomach daje szanse na piękne życie.

Czego na świecie powinno być mniej?

Och, to byłaby długa lista! Przede wszystkim mniej wszystkiego tego co się bierze z braku miłości, czyli mniej agresji i nienawiści, mniej braku zrozumienia, mniej sztywnych poglądów, mniej życia opartego na konsumpcjonizmie i materii.

Czego na świecie powinno być więcej?

Życia bliżej natury, drzew i łąk, otwartości na drugiego człowieka, życzliwości, ludzi rozwiniętych na ścieżce duchowej.

Piosenka, która mogłaby być hymnem kobiecości:

Gdyby świat mógł mieć prezydentkę, kto która kobieta powinna objąć to stanowisko?

Chyba nie znam takiej osoby, ale czuję, że powinna być to kobieta, która ma świadomość swojej energii kobiecej i umie z niej korzystać, która jest silna i waleczna, wtedy kiedy trzeba, a na co dzień delikatna, kobieca. Kobieta, która wie, że tylko równowaga między energią kobiecą i męską jest bardzo istotna, dlatego nie uznaje podziałów. Kobieta, która żyje w swojej prawdzie i jest tego żywym przykładem.

Jaki hasztag powinien podbić Instagram?

#miłość

Jaką radę udzieliłabyś szesnastoletniej sobie?

Żyj tak byś zawsze mogła spać spokojnie, by nigdy Twoje sumienie nie domagało się rozgrzeszenia.

Opowiedz nam swój ostatni sen

Ostatniego nie pamiętam, ale pamiętam jeden sprzed kilku miesięcy, który co jakiś czas powraca mi w pamięci.

Byłam na jakimś osiedlu i zobaczyłam małą dziewczynkę stojącą na szczycie bloku. Wyglądała jak z poprzedniego wieku, ubrana w niebieską, atłasową sukienkę i miała przypięte niebieskie skrzydła z delikatnego materiału. Wyglądała jakby chciała skoczyć. Byłam przerażona, że się zabije. Ta scena była zapewne nawiązaniem do pewnego mema, który krążył w sieci, gdzie podobnie wyglądająca dziewczynka stała gdzieś na wysokości i szykowała się do skoku, a na grafice widniał napis: „co jeśli spadnę? Oh, moja droga, a co jeśli polecisz?”. I tak po czasie, jak to zazwyczaj w snach bywa okazało się, że patrzę na siebie samą. Skoczyłam! I okazało się, że potrafię pięknie latać!

Sen był w czasie, kiedy podejmowałam trudne decyzje w swoim życiu i uświadomił mi, że warto ufać swojej intuicji, odrzucić strach i postawić na swoje spełnienie. Nie tylko w śnie mi się udało… 😉

 

Marta Kucińska – certyfikowana nauczycielka jogi twarzy według metody Face Yoga Method, joginka, konsultantka ajurwedy III stopnia, projektantka mody. Niezwykle ważne jest dla niej zachowanie równowagi między ciałem, duszą i umysłem. Jest ogromną zwolenniczką medycyny naturalnej, ziołolecznictwa, medycyny ajurwedyjskiej, diety wegetariańskiej, naturalnej pielęgnacji ciała, psychologii wedyjskiej, jogi oraz ćwiczeń i masaży twarzy. Za cel stawia sobie pomaganie innym kobietom w zachowaniu przez długie lata urody, promiennej cery, uśmiechu i zadowolenia z siebie. Więcej informacji o autorce na stronie: https://jogapiekna.com/

 

Grafika: Magda Bremer
https://www.facebook.com/Magda-Bremer-Posters-101620275077257
https://www.instagram.com/maggddamaggdda/

Share this post

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

PROPONOWANE