Były sierżant przemycał broń na Haiti, by wyszkolić armię i zostać prezydentem

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Jacques Y. S. Duroseau, były sierżant Piechoty Morskiej postanowił powrócić na Haiti, aby zostać prezydentem i chronić swój kraj. Został jednak zatrzymany za nielegalny transport broni.

W wieku 34 lat, mężczyzna zaplanował powrót na Haiti, kontaktując się ze znajomym (TH), który kupił zakupił dwa bilety lotnicze. Duet przybył na lotnisko, Duroseau był ubrany po cywilu, natomiast jego przyjaciel w pełnym umundurowaniu. Panowie mieli ze sobą 3 walizki oraz 3 pojemniki. Część z nich była wypełniona bronią palną i amunicją.

TH udawał podwładnego Duroseau, robiąc notatki na temat zawartości pojemników. Mężczyźni wypełnili dokumenty lotniskowe w celu przetransportowania przedmiotów. Nie otrzymali jednak papierów zezwalających na eksport broni.

Po wylądowaniu na Haiti, ich bagaże zostały sprawdzone, a Duroseau zatrzymany. W bagażach znaleziono 8 broni palnych. Mężczyzna wyjaśnił policjantom, że powrócił do rodzinnego Haiti, aby pomóc swoim ludziom stanąć naprzeciw wrogom dzielącym państwo. TH obwieścił natomiast, że Duroseau planował po przeprowadzce współpracować z policją, a następnie ubiegać się o stanowisko prezydenta.

Ostateczna decyzja w sprawie nielegalnego transportu broni zostanie wydana w marcu 2021 r.

 

Źródło

Reklama