Zmarł Piotr Machalica

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

 

Wczesnym poniedziałkiem (2.30), w warszawskim szpitalu zmarł Piotr Machalica. Znany m.in. z „Dnia Świra”, „Sztuka kochania” oraz „Krótki film o miłości” odszedł w wieku 65 lat. Machalica trafił do szpitala w weekend w stanie ciężkim – zapadł w śpiączkę. Został podłączony do respiratora, jednak nie udało się mu pomóc.

Aktor urodził się w Pszczynie, jednak na studia wyjechał do Warszawy, gdzie ukończył Akademię Teatralną. Działał zarówno w produkcjach filmowych, telewizyjnych, jak i w teatrach – swoją przygodę rozpoczął z Teatrem Powszechnym, później współpracował z Teatrem Polonia oraz Och Teatrem. Przez wiele lat był również dyrektorem artystycznym Teatru Mickiewicza w Częstochowie.

Artysta pracował również swoim głosem – w latach 80. otrzymał nagrodę na Festiwalu Piosenki w Opolu. Można go było również usłyszeć w słuchowiskach i dubbingach („Opowieści z Narni”, „Garfield 2”, „Czerwony Kapturek – Prawdziwa Historia”). Za swoją działalność artystyczną został oznaczony w 2005 r. srebrnym medalem „Gloria Artis – Zasłużony w Kulturze”.

 

Reklama