ANYWHERE          TV           REDAKCJA

SHE SAID SO – Aida Kosojan-Przybysz

AIDA-KOSOJ-PRZYBYSZ

Twój ulubiony rytuał (czynność, którą powtarzasz każdego dnia)?

Parzenie świeżo mielonej kawy. Ten zapach to nawiązanie do dzieciństwa. To zapach, który mnie budził. Potem przy filiżaneczce kawy planuję swój dzień.

Poza tym zapalanie wieczorem woskowej świecy, wyciszanie myśli, pożegnanie dnia, podziękowanie za to, jaki ten dzień był. Jak się kładę to nie liczę co mi nie wyszło tylko liczę, ile zdążyłam zrobić. Mam dziesięć palców, więc lubię sobie takie dziesięć rzeczy odliczyć. To jest mój rytuał.

Kiedy ostatni raz robiłaś coś po raz pierwszy (i co to było?)

Ten rok jest dla mnie rokiem nowych wyzwań i doświadczeń. Otworzyłam w swojej przestrzeni okno Instagrama i działań w sieci. Zaczęłam prowadzić grupowe szkolenia na platformie Mentalist. To 4 dniowe autorskie warsztaty. Za każdym razem te warsztaty dotykają innych tematów. Nigdy nie myślałam, że będę pracować w taki sposób, z grupą ludzi. Postanowiłam teraz pracować tak, aby dawać ludziom narzędzia. Te szkolenia polegają na tym, że rozmawiamy o intuicji, o snach, o przyszłości, o rodzinie, o relacjach, o szkodliwym wpływie trudnej przeszłości na nasze życie i jakie skutki to ma w naszej teraźniejszości.

Gdybyś mogła wybrać dla siebie supermoc, to jaką byś wybrała?

Poza tym co mam, chciałabym dodatkowo uzdrawiać psychicznie fizycznie i duchowo. Człowiek myśli, że uzdrawia jakąś swoją część. Ale my żyjemy w trójkącie mocy. Człowiek jest silny. Dusza, ciało i rozum. O tę harmonię w trójkącie mocy trzeba dbać.

 
Reklama

Czego na świecie powinno być mniej?

Przemocy psychicznej i fizycznej, cierpienia, bólu i lęku. Bezwzględności, czyli dążenia do celu za wszelką cenę.

Czego na świecie powinno być więcej?

Reklama

Ludzi dobrej woli, tolerancji i życzliwości.

Piosenka, która mogłaby być hymnem kobiecości?

Gdyby świat miał mieć prezydentkę, to która kobieta powinna objąć to stanowisko?

Nie ma dla mnie znaczenia czy prezydent, czy prezydentka. Ja bym nie chciała rozdzielać tego pod względem cech męskich i damskich. Potraktuję to metaforą. Kraj dla mnie jest jak rodzina, a prezydent czy prezydentka powinien być jak matka albo ojciec. Powinni traktować kraj jak swój dom. A nas jak własne dzieci. Nie po macoszemu. To tak jak z dziećmi, którym my staramy się dawać głos, nie stawiamy ich do kąta i nie zmuszamy do robienia tego, co tylko mu uważamy za słuszne.

Jaki hasztag powinien podbić Instagram?

#miłość #światbezprzemocy #bądźsobą  

Jaką radę udzieliłabyś szesnastoletniej sobie?

Powiedziałabym jej, aby była sobą. Żeby niczego nie odkładała. Mój tata powiedział mi pięć lat temu umierając jedno zdanie, które jest moim mottem i powtarzam wszystkim. Nigdy nie odkładaj niczego na później!

Opowiedz nam swój ostatni sen

Reklama

Na temat snów prowadzę warsztaty. Sen to jest list od Boga, który jest naszą prywatną korespondencją. Nie mogę jednego przytoczyć, bo moje sny są zawsze bardzo długie. Kocham sny z osobami bliskimi, których już nie ma. To są wspaniałe spotkania. Dla mnie sen to jest krótka śmierć, po której się budzimy. To jest stan nieświadomości. To jest żeglowanie pomiędzy światami. Podróż, z której nie wszyscy wracają i odpływają. A ja kocham spotykać babcię i ojca, bo odbywamy bardzo ciekawe rozmowy.

 

Aida Kosojan-Przybysz – wizjonerka, kompozytorka, wokalistka, autorka tekstów i felietonistka.
https://www.instagram.com/aida_kosojan_przybysz_official/?hl=en

 

Zdjęcie: Tola Piotrowska
Grafika: Magda Bremer:
https://www.facebook.com/Magda-Bremer-Posters-101620275077257
https://www.instagram.com/maggddamaggdda/

Share this post

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

PROPONOWANE