Punktualność jest cechą królów

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Specyfika podróży lotniczej wymaga punktualności i wyczucia czasu. Warto uzmysłowić sobie dlaczego tak ważne jest terminowe zgłoszenie się do odprawy na lotnisku.

Linie lotnicze i biura podróży zalecają pasażerom przybycie na lotnisko 2 godziny przed wylotem. Czas ten jest obliczony jako optymalny na komfortowe przejście przez wszystkie procedury związane z odprawą, nadaniem bagażu rejestrowanego, kontrolą bezpieczeństwa i przejściem do samolotu.

Ktoś powie, że przyjechał 2 godziny wcześniej i stał w długiej kolejce. Właśnie! Każdym rejsem leci od kilkudziesięciu do stu kilkudziesięciu i więcej pasażerów. Wszyscy muszą przejść przez wszystkie stanowiska kontrolne.

O ile stanowiska check-in są dedykowane dla poszczególnych rejsów i są otwarte tylko w określonym dla nich przedziale czasowym, o tyle kontrola dokumentów i coraz bardziej rygorystyczna kontrola bezpieczeństwa obejmuje wszystkich podróżujących, bez względu na godzinę wylotu. Może się więc zdarzyć, że kolejkę przed nami zajmą osoby podróżujące kolejnym rejsem, dlatego nie należy się denerwować ani kombinować z późniejszym przyjazdem na lotnisko.

Linie lotnicze podchodzą do tego zagadnienia bardzo rygorystycznie i stanowiska odpraw zamykają punktualnie. Wszelkie protesty spóźnialskich na nic się zdadzą. Dokumenty, bagaż i pasażer muszą zostać zweryfikowani, a wszyscy pracownicy i funkcjonariusze pracujący w hali odpraw muszą przestrzegać obowiązujących procedur, także czasowych. Samolot nie będzie na nikogo czekać.

By oszczędzić sobie niepotrzebnego stresu przed wylotem,uwzględnijmy też czas dotarcia do terminalu: korki, utrudniony przejazd, zaparkowanie auta – to wszystko warto też wcześniej na spokojnie przekalkulować.

Przeczytaj również

Nasze magazyny

Reklama

Follow on Twitter

Reklama

Reklama