Marcin Bąkiewicz

Marcin Bąkiewicz jest dyrektorem muzycznym Antyradia oraz prowadzi w Antyradiu dwie audycje autorskie: Świeży Towar (sobota 18.00) i Płyta Tygodnia (niedziela 20.00). Jest również stałym współpracownikiem magazynu Teraz Rock. W przeszłości pracował między innymi w polskim oddziale MTV, jako music programmer kanałów VH1 Polska i VH1 Classic European, 4fun Media, w którym zajmował się kanałem Rebel.tv, w kilku stacjach radiowych i w branży ecommerce, jako manager kategorii muzyka. Jako dziennikarz muzyczny i fotograf muzyczny współpracował z wieloma portalami i magazynami muzycznymi, między innymi z Onetem, WP, Interią czy magazynem Muza. Od niedawna prowadzi cykl warsztatów na temat: „Rynek radiowy w Polsce i skuteczna promocja muzyki w radiu”. Jest członkiem Akademii Fonograficznej i absolwentem stosunków międzynarodowych na Wydziale Prawa i Administracji UAM. Zbiera winyle, uwielbia muzykę, podróże i fotografię.

www.marcinbakiewicz.pl

The Smashing Pumpkins – CYR

Przyznam, że gdy usłyszałem pierwszy z singli, zapowiadających nowy album The Smashing Pumpkins, mocno się zdziwiłem. Oparty na brzmieniu klawiszy „CYR” zaskoczył swoim synth-popowym charakterem.

Bruce Springsteen – Letter To You

Użycie przymiotnika “stary” w odniesieniu do tego artysty zdecydowanie nie jest na miejscu. Springsteen, choć ma 71 lat, jest muzykiem bardziej witalnym, niż niejeden młodzieniaszek.

AC/DC – Power Up

Trzy lata temu mało kto spodziewał się, że australijsko-brytyjska formacja wyda jeszcze jakikolwiek premierowy materiał, poza ewentualnymi odrzutami z przeróżnych sesji, które pewnie zalegają na