Poniedziałkowy Przegląd Filmowy

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Choć czerwona strefa zalała nas jak krew windę z „Lśnienia”, nadal możemy uczestniczyć w seansach stacjonarnie. Zamiast więc traktować możliwość ograniczenia widowni do ¼ jako, de facto, ograniczenie, można wybrać się na seans, rozsiąść się wygodnie w fotelu i poczuć zapach elitarności.

Co pojawi się wkrótce na ekranach kin?

Nadchodzący tydzień przejmują horrory i nic dziwnego – 31.10 zbliża się coraz bardziej. Dzień wcześniej premierowo będzie można ujrzeć włoskie „Gniazdo Zła” opowiadające historię sparaliżowanego chłopca mieszkającego w izolacji z matką. Samuel poznaje Denise, dzięki której nabiera chęci do otwarcia się na świat, jednak jego matka nie będzie podzielała entuzjazmu chłopca.

 
Reklama
 
Reklama

Fani produkcji z duchami w roli głównej będą mogli wybrać się na „Numer 32”. Historia opowiada o rodzinie, która przeprowadza się do nowego domu. Nowe miejsce jednak nie jest bezpieczną ostoją. Fabuła wydaje się być dosyć standardowa, jednak dreszczyku dodaje fakt, że jest oparta na prawdziwych wydarzeniach.

Pojawi się również amerykański thriller przedstawiający ekscentrycznego milionera, który niespodziewanie zostaje zaproszony do rezydencji Jamesa Figuerasa, który zleca mu kradzież obrazu Jerome’a Debney – artysty, który przez pół wieku nie miał styczności z krytykiem sztuki. W rolach głównych wystąpi Claes Bang, znana z Teneta Elizabeth Debicki oraz Mick Jagger.

Filmowe newsy

Poszerza się grono filmów nominowanych do Oscara. Niedawno Czechy wytypowały „Szarlatana” A. Holland, a teraz do grona dołączyły Palestyna i Chorwacja.

Pierwszy kraj wytypował „Gaza mon amour” – historię 60-letniego rybaka, sekretnie zakochanego w Siham. Pewnego razu w jego sieć zaplątuje się figurka Apolla, co mężczyzna bierze za znak.

Chorwacja postawiła na „Dopunską nastavę”, czyli opowieść o rozwodniku, który dowiedział się, że nie będzie mógł uczestniczyć w urodzinach córki. Postanawia więc uzbrojony w strzelbę zabrać całą klasę dziewczynki jako zakładników.

Nowy film Domalewskiego również został wytypowany do udziału w festiwalu filmowym w El Gounie. Reżyser aktualnie pracuje nad nowym dziełem, opowiadającym o incydencie w Nangar Khel, podczas którego polscy żołnierze wystrzelili pociski podczas wesela w afgańskiej wiosce w 2007 r., zabijając jednocześnie 6 cywilów.

HBO planuje nowy nową realizację bergmanowskiego serialu „Sceny z życia małżeńskiego”. Orginalny serial z lat. 70 pokazuje historię byłych małżonków, którzy udzielają wywiady ilustrowanemu pismu. Jak się okazuje, ich życie zmieniło się zupełnie i dopiero teraz, była para dochodzi do porozumienia. W nowej wersji ujrzymy Oscara Isaaca oraz Michelle Williams lub Jessica Chastain.

Powstaje również nowa wersja horroru z 1935 r „Narzeczona Frankensteina”. Główną rolę w filmie „Bride” zagra Scarlett Johanson, a reżyserią zajmie się znany z „Fantastycznej kobiety” Sebastián Lelio.

Reklama